Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miképpen befolyásolja a...

Miképpen befolyásolja a leendő álláskeresési járadékomat az hogy csak 6 órában dolgoztam?

Figyelt kérdés

Jó, havi összegben biztos, ez nem is kérdés. De pl. mi van a 360 nappal? Mert a törvény ugye azt mondja, hogy "Az álláskeresési járadékra az az álláskereső jogosult, aki a munkájának elvesztését megelőző 3 évben legalább 360 napig munkában állt..." Igen de ezt gondolom 8 órás munkára érti nem, tehát 6 órával ez lehet hogy nem is 360, hanem mondjuk 480 nap kell hogy legyen?


Ill. hogy konkrétan kérdezzek, ha egy cégnél 2 évig voltam alkalmazásban, de csak 6 órában, akkor is megvan-e az a bizonyos szükséges 360 nap?


A másik meg a folyósítás ideje. arra meg ugye azt mondja a törvény (szintén a cvonline szerint) hogy "Attól függ, hogy milyen hosszú ideig kapod, hogy mennyi ledolgozott munkanappal rendelkezel az igénylést megelőző három évben, viszont 90 napnál nem lehet több. A kiszámításnál azt kell figyelembe venni, hogy 10 nap jogosultsági idő felel meg 1 nap folyósítási időnek."


A kérdésem itt is tulképpen uarra vonatkozik, tehát hogy egy 6 órában ledolgozott nap is úgymond uolyan értékű-e ebből a szempontból mint egy 8 órában ledolgozott?


A hrportal kalkulátora mindenesetre számolt nekem egy 73 napos jogosultságot, csak ugye ott sem tudtam megadni hogy csak 6 órában dolgoztam. Viszont nekem mégiscsak biztosra kellene mennem ha fel akarok mondani a jelenlegi munkahelyemen, márpedig jó volna ha fel tudnék, mert már annyira rossz a légkör itt :(



2018. aug. 19. 11:25
 1/3 A kérdező kommentje:
Erre miét nem tud senki válaszolni? :(
2018. szept. 3. 09:55
 2/3 anonim ***** válasza:

Álláskeresésinél lényegtelen a napok számánál, hogy hány órásban voltál. Ugyanúgy 1 napnak számít a 8 órás, a 6 órás, vagy a 4 órás is.

A 360 napos jogosultsági idő számításánál is és a folyósítási idő számításánál is.

2018. szept. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs hogy lehet (merthogy fogalmam sincs hogy miért nem kaptam erről emailt) de csak most vettem észre a válaszod. Nagyon köszönöm!
2018. szept. 11. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!