Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi karrier, hogyan?

Külföldi karrier, hogyan?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy aki külföldön él, esetleg most tervez kiköltözni az eltudná mondani hogy is zajlik ez? Idén végeztem és tervezek külföldre menni mert jópár interjú után rá kellett jönnöm, hogy nincs kedvem műszaki szakmával nettó 150 ért dolgozni, nem ezért tanultam ennyit.


Szóval hogyan zajlik a külföldi munka? hogyan kapok vízumot?


Először kiköltözök és ott helyben keressek állást vagy interneten érdemes előbb állást keresni és utána kimenni? Ha utóbbi, akkor tudnátok küldeni ilyen oldalakat, ahol külföldi munkák vannak a szakmámhoz kötődően?


Elektronikai techinkus szakmám van, angolul középszinten beszélek.



2018. aug. 21. 19:13
 1/9 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy nézelődtem én is, de leginkább ilyen pincér és takarító állásokat találtam, szóval fontos lenne, hogy szakmában szeretnék elhelyezkedni.


Mivel angolul beszélek ezért értelem szerűen olyan országot keresek elsősorban, ahol angol a beszélt nyelv (kanada,anglia,usa stb.)

2018. aug. 21. 19:16
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha EU-n belül dolgozol, nem kell semmilyen vízum, szabadon vállalhatsz munkát bárhol. Hogy itthonról keresel munkát, vagy eleve kimész, az leginkább attól függ, van-e annyi megtakarításod, amennyiből odakint meg tudsz élni, amíg nem találsz valamit. Manapság simán megoldható interneten keresztül is. Beírod a google-ba, hogy technician job és a kívánt ország nevét angolul, aztán mazsolázol a találatok között.
2018. aug. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom kiválóan beszélned a celorszag nyelvet, érdeklődj ott
2018. aug. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na igen, csak nekem a "mazsolázgatással" van a probléma. A legtöbb helyre tapasztalatot kérnek meg diplomát. Ezért technikus hirdetéseket alig találok, eddig összesen kb 3-at, de mindegyikhez kell 5 év tapasztalat minimum.
2018. aug. 21. 19:27
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem keress fekete mosogató meg takarító állást, oda tart karokkal varnak
2018. aug. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A szakmai karrier úgy kezdődik, hogy elmész itthon 150ért dolgozni, tapasztalatot szerzel, és vagy kiküld a céged, mert elő vagy léptetve ügyesen és okosan - vagy, ha már megvan a kellő tapasztalatod, akkor próbálkozol az önkéntes álláskereséssel.
2018. aug. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Igen, tapasztalat kell az állások 90%ahoz külföldön is. Én Angliaban jartam egyetemre és pont ezért ott iszonyat nehez palyakezdo állást kapni és sok angol is ruha bolti eladóként meg pultoskent dolgozik utána a szerencsések meg ottani viszonylatban alacsony fizetésekert dolgoznak palyakezdo allasokban (amiből nem sokkal jobban élnek meg mint itt 150bol lehet) tehát micsoda meglepetés: külföldön sincs kolbászból a kerítés!!
2018. aug. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Palyakezdokent technikusi vegzettseggel nem valoszinu, hogy szakmadban allast talalsz.


A muszaki palyakezdo allasok kelendoek kint is mert kell tapasztalatszerzeshez. Ezert az ilyen helyekre is tolonganak olyanak akik mar egyetemrol, magasabb szintu tudassal jonnek ki. Veluk kell versenyezned az allasokert. Nem lehetetlen, de ha nem tudsz valami extrat nyujtani akkor eleg eselytelen.

2018. aug. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. elmész otthon 160-ért targoncázni pl. 5-6 évig

2. UTÁNA megfelelő referenciával ÉS tapasztalattal pályázol


Én Svájcba jöttem ki, de akkor már 5+ éves programozói múltam volt otthon, és kaptam referenciát is.

2018. aug. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!