Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizikai munka nettó 1200-ért...

Fizikai munka nettó 1200-ért vagy Data Analyst gyakornok nettó 900-ért? (diákmunka)

Figyelt kérdés

Mindkettő helyre felvennének, csak azt nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam, mert pénzben a fizikai munka lenne jobb, de talán a data analyst segíthetne abban, hogy 2 év múlva külföldre szeretnék költözni (mivel angol nyelven is folyna a munkavégzés).


Megéri ez a 300 forintos különbség, hogy fizikai munkát végezzek, vagy inkább a (lehetséges) hosszútávú befektetésre gondoljak, hogy később ugródeszka lehet ez a szellemi munka egy jobb hely felé, vagy amikor főállásban fogok dolgozni?


köszönöm előre, kissé tanácstalan vagyok.


2018. aug. 22. 14:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy jelenleg egyébként dolgozok a fizikai munkában, ez alatt pakolástól, takarítástól kezdve mindent lehet érteni, csak azon gondolkodok hogy elhagynám a Data Analyst helyért.
2018. aug. 22. 15:02
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen az utóbbi. A fizikai munkával nem jutsz előrébb, még ha jelenleg többet is fizet, viszont a második esetben akár komoly tapasztalatra és kapcsolatokra tehetsz szert, amelyek a későbbiekben SOKKAL jövedelmezőbbek lesznek.

Egyébként 900Ft-os órabér az egyáltalán nem rossz, főleg gyakornokként.

Én mindenképpen a szellemi munkát javaslom!

2018. aug. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyakornoki állás mellett döntenék, főleg ha nincs gond a megélhetéseddel. ez a gyakornoki munka egyrészt tapasztalat szerzésre nagyon jó, tanulnál új dolgokat, és a nyelv tudásodat is csak erősíted, na meg nem felejted el ha sűrűn használod a munkád során ami később kifizetőbb lesz főleg ha külföldre akarsz menni.
2018. aug. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Elemzőként nagyon komoly pénzt lehet keresni külföldön is, szerintem mindenképp ezt válaszd. Ha külföldi karrierben gondolkodsz, akkor pláne, Angliában vagy Írországban például nem olyan fontos a végzettség tapasztalataim szerint, a tapasztalat annál inkább.
2018. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Anno én is diákmunkában voltam Data Analyst az egyetem mellett.

A gyakornoki helyem lett az első munkahelyem is a diploma után.


Ez idő alatt sok tapasztalatot szereztem,ami később nagyon jól jött amikor Írországba jöttem.

2018. aug. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!