Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy boltban hiány van,...

Ha egy boltban hiány van, tényleg a pénztáros fizetéséből vonják le?

Figyelt kérdés
A szüleim mindig azt mondják, ha egy szupermarketben hiány van a készletben, azt a pénztáros fizetéséből vonják le... Ez igaz vagy csak a szüleim akarnak elijeszteni a kereskedelmi sulitól? Én nem tudom elhinni, hogy ez igaz, túl nagy igazságtalanságnak hangzik!

2018. aug. 25. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Én meg régen külföldön dolgoztam szupermarketben és ott nem így volt. Viszont a retkes Magyarorszagon már hallottam, hogy bizonyos helyeken így van mert itt ugye mindent lehet. De ahhoz, hogy szupermarketben dolgozz nem kell iskola, inkább tanulj valami olyat amihez kell.
2018. aug. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Korrekt helyen nem a dolgozótól vonják le! (Ha áru hiányról van szó!)

Persze ha pénz hiányzik a kasszából, azért az adott pénztáros felel! Azt nagy odafigyeléssel kell kezelni! Mindenki felel az anyagiakért, aki pénzzel dolgozik!

2018. aug. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Csak a kasszahiányt vonják le a fizetésből.


Áru hiányt nem, az megy a közösbe amibe a ellopott,összetört,megromlott áruk értéke van benne.

2018. aug. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Első vagyok és félreolvastam a kérdést. Azt hittem, hogy a kasszahiányról volt szó. Külföldön azt sem vonták le és bizonyos limitig meg sem említették. Ha azon túl mentél akkor is csak egy beszélgetést kaptál. Full abszurdum, hogy itt levonják. 8 órára beültetsz valakit a kasszába persze, hogy lesz pár hiba és amúgy is nevetséges összegeket fizetnek akkor még azt is levonják...vicc.
2018. aug. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Itt alapvetően 2 dologról van szó: az egyik az árú, vagy leltárhiány, aminek rendezése cégenként változó, a másik az, amit a Munka Törvénykönyve szabályoz. Tehát a dolgozó "vétkességére való tekintet nélkül" anyagilag felelős mindazon értékekért, tárgyakért és készpénzért, amelyet kizárólagosan kezel.
2018. aug. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!