Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire kellemetlen az...

Mennyire kellemetlen az utolsó pillanatban lemondani egy állásajánlatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A helyzet a következő: egy bizonyos cégtől (nevezzük "A cég") kaptam egy ajánlatot amelyet elfogadtam. Ezen "A cégnek" már kitöltöttem és elküldtem a munkavállalói adatlapomat és nagyjából 2 héten belül el is kezdeném a tevékenységem náluk. A gond az, hogy váratlanul egy másik "B cég"-nél (amelyhez jóval régebben adtam be a CV - m) újabb pozíciók kerültek meghírdetésre, és felkerestek tőlük. Az első interjú sikeres volt, a második előtt állok. Ha a "B cég" - től kapnék egy számomra megfelelő ajánlatot akkor azt nagy valószínűséggel elfogadnám. A kérdés az lenne, hogy ez az "A cég" - nek milyen mértékű kellemetlenséget okozna illetve, hogy mekkora mértékű probléma lehetne ebből?

Köszönöm előre is!



2018. aug. 28. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Semennyire, ez a pénzről szól csak.
2018. aug. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Voltam már én is így. B-nél sokkal jobben tetszett a pozi is, meg több fizut is adtak, így őket választottam, holott A-nál már kb csak arra vátak, hogy elkezdjek náluk dolgozni (ott dolgozó ismerőstől tudom, hogy már rendeltek nekem gépet, igényeltek hozzáféréseket). Aztán kezdés előtt kb másfél héttel visszamondtam. Rosszul éreztem magam belül, mert szeretek korrekt lenni, de igazából ez a rossz érzés kb 2 percig tartott. A cég is csak annyit írt, hoyg köszönik, hogy jeleztem, és ennyi. Nem szabad ezen aggódni, gondolj arra, hogy ők is ugyanezt megtennék fordítva, ha arról van szó...
2018. aug. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt is felmondhatnál bármikor azonnal. Az még nagyobb kellemetlenség lenne a cégnek mert akkor még bért is kéne fizetniük a vélhetően nem túl produktív első napjaidra. Így simán felhívják a 2. helyeztettet és kész.
2018. aug. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
92%
Nem aggódj ... ez gyakrabban előfordul mint azt hinnéd...
2018. aug. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!