Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akinek van tapasztalata...

Akinek van tapasztalata erről, kérdem, igaz hogy külföldre menve, ha az ember megpróbál diplomájának megfelelő munkába állni, az szinte esélytelen, mert csak kulimunkára kell nekik bevándorló?

Figyelt kérdés
2018. aug. 29. 00:27
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ milyen diploma, melyik ország. Párom pl UKban nem tudott elhelyezkedni a magyar EÜ diplomájával, mert mint magyar diploma nem fogadták el, de Ausztriában semmi gond nem volt vele.
2018. aug. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Miért lenne esélytelen?
2018. aug. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Mi 3 éve költöztünk külföldre, mindketten az eredeti szakmánkban dolgozunk.
2018. aug. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszokat. Rossz nyelvek beszélték ezt, és nem szeretnék kellemetlen meglepetést. Párom környezetmérnök, róla van szó. Ahol hiányszakma, oda nem akar menni, mert messze van (Ausztrália).
2018. aug. 29. 02:44
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

Kint nem nézik úgy a papírt, hanem a tudást keresik. Beszéljen folyékonyan választékosan angolul (német nyelvterületen német+angol), értse a szaknyelvet és tudja alkalmazni a szaktudását. Ha látják, hogy érti amit csinál, akkor hamar előre lehet lépni.

De ha van nemzetközi szintű referencia, akkor jó eséllyel nem dobnak be legalulra.

Bár hozzáteszem egy körimérnöknek ismernie kell az adott ország jogszabályait, követelményeit, hatósági működését, bevallásait.


Hozzáteszem én is környezetmérnökként végeztem és a gyakorlati oldalt alig tanították.

2018. aug. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Nővéremet eddig 4-er keresték meg külföldi kutatóintézetek, de bruttó 1800-2100euró fölé egyik sem megy.


VS


Haverom nettó 1310-et kap betanított munkára.

2018. aug. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Palyakezdokent vagy gyenge diplomaval ez tobbnyire igy van. De kulimunkabol lehet feljebb lepni idovel, miutan begyakoroltad a nyelvet. Ha a "munka" ugy altalaban budos neked, maradj otthon a seggden. :)
2018. aug. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit szeretnél csinálni, milyen diplomád van, és van-e rá lehetőség abban az országban. Valamint a legfontosabb: Van-e bármilyen kapcsolatod az elhelyezkedéshez.


Én anyanyelvi szintű angolos voltam már tinédzserként. 2009-ben, 19 évesen megismerkedtem egy lánnyal, aki 3 év után, 2012-ben felajánlott nekem egy állást külföldön 2013 nyári kerzdéssel.


Most Koreában angolt tanítok egy középiskolában, osztályfőnök vagyok, valamint heti két alkalommal az egyetemen is tartok előadást.


Mindössze egy érettségim van.


K. N.

2018. szept. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!