Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondtam a munkahelyemen,...

Felmondtam a munkahelyemen, mi történik ha időarányosan tobb szabadsagot vettem ki, mint ami járt volna?

Figyelt kérdés
2018. aug. 29. 06:37
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Le szokták vonni az utolsó munkabérből. Ha az nem futja, akkor viszed tovább a tartozást a következő munkahelyedre, és majd ott levonják, vissza-utalják ennek a cégnek.
2018. aug. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, az Mt 2012-es változása óta a túladott szabadság nem visszavonható.
2018. aug. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Ahogy a 2. válaszoló írja. Mivel a szabadságot a munkáltató adja ki, nem pedig te veszed ki, így nincs semmilyen jogcíme a visszafizetését követelni.
2018. aug. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%

"Le szokták vonni az utolsó munkabérből. H"



Tömény baromság!!! A szabadság kiadása a munkáltató felelősséggel terhelt jogköre. Ha többet adott ki, hát így járt a cég, semmiféle címen vissza nem követelheti.


Elemi józan logika: ő adhatja ki kizárólag. Rosszul számolva adta ki. Ezért ki lehet a hibás? Csakis ő.

Semmiféle címen egy forintot nem követelhet.

2018. aug. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

", és majd ott levonják, vissza-utalják ennek a cégnek.


Uramisten... aztán miért utalna az Alma Kft a Körte Kft-nek egy forintot is? Mégis mire fel? Mi köze az egyik cégnek a másik cég szabadságos ügyeihez vagy bármi egyéb ügyéhez?

Anyám...

2018. aug. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%
Megkerdeztem a hr-t, mert ugyanilyen helyzetben voltam. Azt mondta, a Munka Törvénykönyve erre nem tér ki, úgyhogy cége válogatja. Nálunk a cég "így járt", de ismerek olyant is, akitől levonták.
2018. aug. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

# 6


Az Mt. arra tér ki, milyen jogcímeken lehet a munkabérből levonni, és nincs közte olyan, hogy túl sok kiadott szabadság. Ha ez alapján von le a munkáltató, akkor az biztos pernyerés, és a hatóságoknak sem fog tetszeni.

2018. aug. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6, simán kiolvasható az Mt-ből, mert csak jogalap nélküli ellátás követelhető vissza. A szabadság kiadása jogszerűen történt, fel sem merül a jogalap nélküli kifizetés.
2018. aug. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

" de ismerek olyant is, akitől levonták."


Akkor az jogsértő volt és perre vihető Kérdés megéri-e

2018. aug. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!