Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kisgyerekesek, ti mennyi havi...

Kisgyerekesek, ti mennyi havi bevétellel rendelkeztetek, mikor megérkezett a baba?

Figyelt kérdés

Magyarán: mennyiből lehet átlag, normális színvonalon kijönni egy 2 felnőttes, babás családnak?

Mire "érdemes" bevállalni a babát, ha nem akarsz éhenhalni?



2018. aug. 30. 13:06
 1/2 anonim ***** válasza:
73%
Azt nem mondom hogy mennyi jött be, de mi kB 180 bol élünk havonta, rezsivel
2018. aug. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezek a kérdések annyira feleslegesek.


Mindenkinek más az igénye, ezért más bevétel kapcsolódik hozzá. Nem tudod őket összevetni. Más, ha már van saját otthon, más, ha vannak nagyszülők, más ha van autó, más faluban, mint városon, más egyik megyében, mint a másikban.


Ha kapsz is választ, segíteni fog? Nem hiszem, csak még több kérdésed merül fel.


Látod a saját életeden, hogy mi az igény, mennyi a bevételed, abból miként tudtál eddig is megélni. Végig tudod gondolni, hogy egy babának kb. milyen dolgokra lesz szüksége hirtelen. Nézz körül egy bababoltban az árak végett, és kalkulálj.


Nekünk 100 ezer alatt volt az egész havi bevételünk, mégis túléltük, míg a "szomszéd" családnak 280 ezer is kevés volt, állandóan sírt, hogy a pelenka milyen drága. Én viszont nem vettem pelenkázót külön, kiságyat is kölcsön kaptam arra a két évre. A babakocsi is "csak" 45 ezer volt, 3 évet kiszolgált. Nem kellett babamérleg (minek?), kevés gyerekjáték mellett a többi a lábasom-fazekam volt és minden más, ami a lakásban megtalálható. Egy gyerek bármivel tud játszani, nem kell a 60 ezer forintos füstöt okádó pörgő-forgó feltétlenül. Én így gondolkodom, ezért mertem belevágni. :)


Mindenki a saját körülményei, igényei figyelembevételével döntsön, ne másra hallgasson.

2018. aug. 31. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!