Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún magánéleti...

Állásinterjún magánéleti kérdések, feddhetetlen előélet vizsgálata, környezettanulmány?

Figyelt kérdés

A munkaügyi központ közvetített ki egy állásra, rendőrségre keresnek titkárnőt. 21 éves vagyok, jelenleg a szüleimmel élek. Fél éve lett vége egy 5 évig tartó párkapcsolatomban, amiből 3 évig együtt éltünk. A szakítást követően költöztem vissza a szüleimhez.

Az állásinterjún rengeteg kérdést feltettek a magánéletemről (miért lakik ennyi idősen a szüleimnél, van-e párom, van-e gyerekem, mikor akarok szülni, eddig hogyhogy nem szültem...). Mondták az interjú végén, hogy még nem döntöttek, környezettanulmányt fognak rólam még kérni, úgyhogy felkeresik vagy a volt munkáltatóm, vagy a volt iskolám, esetleg a szomszédaimat és rólam fognak kérni írásos jellemzést.

Most ezek szerint ha a szomszéd Pistike rosszat mond rólam, akkor nem én kapom meg az állást?

Nem volt soha rendőrségi ügyem, nincs tartozásom, nem drogozom, a családomban se fordult szerencsére semmi ilyen elő. Kicsit megdöbbentem ezen, hogy az ismerőseimet, tanáraimat, szomszédaimat miért kell ebbe belekeverni, hogy én most éppen állást keresek.

Volt közületek valaki ilyen helyzetben? Most ha felvennének, akkor pl. szórakozóhelyre se mehetek el bulizni, mert akkor már nem minősül kifogástalannak az életvitelem?



2018. aug. 30. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Előírás.


Olyan dokumentumokhoz férhetsz hozzá, amivel a nyomozást tudod hátráltatni, eltüntetni dokumentumokat, stb.


Rendőrök esetében is visszanézik a szülők és rokonok priuszát is.

2018. aug. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Átvilágítanak azt ennyi, ne gondold túl.

Nem mellesleg ilyen állásban se kérdezhették volna ezeknek a kérdéseknek a nagy részét

2018. aug. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Nemzetbiztonsági átvilágításon fogsz átesni, te is és az egész családod is. Bár meg kell mondjam, kétlem, hogy a rendőrséghez munkaügyi központos kerülhetne be.
2018. aug. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
Megnyugodhatsz, sem szomszédokat, sem tanárokat nem fognak kikérdezni. Teljesen másképpen működnek.
2018. aug. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Amit mondtak Neked az állásinterjún, szerintem az csak "vetítés". Nem is értem. Barátnőm szintén rendőrségen dolgozik, soha ilyenről szó sem volt.


Nemzetbiztonsági ellenőrzésen fogsz átesni, az pedig nem úgy működik, hogy megkérdezik Anyukádat meddig hordtál pelenkát kiskorodban. Ráadásul ez az ellenőrzés akkor történik meg, ha már melletted döntöttek, ugyanis - ha jól emlékszem - írásban bele kell egyezned, ami kötelező, egyébként nem alkalmaznak.

Ugyanez van az adóhatóságnál is, és még egypár helyen a közigazgatásban.

2018. aug. 31. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%

21 évesen nem hinném hogy annyira mocskos fekete lennél még, sőt, úgyhogy pánikra semmi ok.

Ez viszont már nem jó, hogy ezt a kérdést feltetted és kiírtad és kibeszélted.

2018. aug. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
# 3: Tavaly ott ültek a zsaruk a munkaügyibe és toborozták az embereket, szal bekerülhet.
2018. aug. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6-os, nem értem a problémád?


Mit beszélt ki? Semmit. Ez nem egy hadi titok, aki oda jelentkezik, úgyis megtudja, és gondolom onnantól kezdve már a szülei, gyerekei, rokonai is tudni fognak róla, mert otthon rákérdeznek, hogy jól alakultak a dolgok vagy sem az állásinterjún.


Amit a munkavégzése kapcsán szerez meg információt, na azt ne adja tovább senkinek! Az a lényeg...

2018. szept. 1. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!