Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti kimennétek így külföldre...

Ti kimennétek így külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés
Szeretném ha többféle oldalról megrágnátok a kérdésem, és úgy adnátok választ. 26 éves vagyok, dolgozom es a 120 ezer forintos fizetesembol nem tudok megélni, fejlődni. A munkahelyen ahol dolgozom viszonylag jol erezem magam, tehat még csak nem is azert váltanék. Viszont ami a lényeg, hogy sajnos vagy nem sajnos de többre vàgyok, többnek érzem magam annál amit csinálok, többnek érzem magam amit itt/ hon engednek láttatni magambol.voltam már németországban 4,5 évet. Lelki okok miatt jottem haza, nem másért csak hogy pihenjen a lelkem. Itthon ragadtam. Honvágy és bevallom el is kényelmesedtem. Nagyon nehezen indulnek vissza az idegenbe, de tudom ha nem reckírozok, akkor talán magamat korlátozom abban hogy kiteljesedjek. Nehézség alatt nem nyelvi problemákra gondolok , hanem az " újtól" való félelem. Tartok attol is hogy ha esetleg nem jonne össze külföldön amire számítok ( munka) akkor két szék közé ülök, mert azért idehaza biztos helyem van. ( MÁV- kocsirendezö 120 nettóért) lelkem szívem nagyon húz és hajt ki, azt mondja menyjél mi a pi...át csinálsz itthon se gyerek se semmi. Viszont a kényelmet is élvezemna konfort zónát szerető család, viszonylag jo melo stb. Mit csinálnátok? Kérlek titeket járjátok körbe a témát lelki oldalról meg más oldalrol is. Köszi :)
2018. szept. 1. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Kényelemből és abból , hogy sz*rt sem csinálsz nem fogsz megélni, egyedül meg főleg. Elég indok?:)
2018. szept. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem bántásból, de ha magadba nézel és átgondolod mit csinálsz (kocsi rendező 120ert) nem érzed magad rosszul?
2018. szept. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

???


Mehetsz modogatni pl, és ugyanúgy megélhetési gondjaid lesznek.


Szóval nem, ne menj.


B2, C nyelvvizsga, BESZÉLT nyelv!, és valami ÉRTELMES szakma - úgy igen.

2018. szept. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A MÁV-hoz kocsirendezönek mindig visszavesznek, mert értelmes embernek nem ez az álma, aki teheti, nem marad ilyen helyen.
2018. szept. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is jelenleg németül tanulok,mert meguntam az itthoni vacakolást.

Közben letettem egy könnyűgépkezelői vizsgát, van még 2 szakmám,és amint lesz piacképes nyelvtudásom lelépek.


Neked is ezt javaslom,áldozz a nyelvtanulásra és aztán menj innen.


Nem csak mosogatni lehet kint.

2018. szept. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

"Mehetsz modogatni pl, és ugyanúgy megélhetési gondjaid lesznek.

Szóval nem, ne menj.

B2, C nyelvvizsga, BESZÉLT nyelv!, és valami ÉRTELMES szakma - úgy igen."


Hát ezt simán cáfolom. Én egy gyárban dolgozom 3 műszakban, a nejem konyhakisegítő és jól élünk belőle, pedig egyikünk se beszél B2-es, meg C szinten. Ráadásul ő októbertől nővérnek fog tanulni, felvették iskolába. Ja valóban igaz, hogy kell a nyelv és szakma, de ha nincs le lehet itt mindet tenni utólag is. Amúgy az 1-es válaszoló kicsit nyersen fogalmazott, de igaza van.

2018. szept. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A nyelvtudásommal nincs probléma. B2 megvan,bár papírom nincs róla. 4,5 évet élten, dolgoztam Dortmundban. Német targoncás jogsim is megvan TÜV NORD -nál csináltam, és most már B kat jogosítványom is. Szóval a helyzetem úgymond kedvező. Csak megültem tényleg idehaza. Barátok rokonok kinevetnek hogy mit keresek idehaza, ilyen " képességekkel" szakmám bolti eladó, szóval sokat odakinn ezzel nem sokat érnék pláne hogy nem is szeretem. De köszönöm, annak pláne aki mondta hogy kocsirendezőként bármikor visszavesznek. Tényleg csak az a bajom hogy lusta vagyok és elkényelmesedtem. Sokszor kell a seggberugás hogy meginduljak. Unokatesóm is mondja mit veszíthetek max 120 ezer forintot. Szóval ti bele vágnátok, minden tortúrával ? Munkahely keresés stb?
2018. szept. 2. 12:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Kb. nagyapád korú ember vagyok. Most agyalok azon, hogy visszamenjek-e németbe dolgozni, (már dolgoztam ott régebben 3 évet) vagy menjek el angliába. (ott nem dolgoztam, de sokat voltam kinn, és tettszett)


Itthon mindenkinek azt mondom menjen! Persze kell hozzá akarni nyelvet tudni, kell beszélni, nem csak papíron, és ma már rengeteg segítséget lehet találni a neten, FACE-en.

Az itthoni éhbérekből nem lehet megélni, de meghalni sem mert annyi jut mint egy koldusnak! Nem fontos Németbe menni, mert Anglia, dánia, Hollandia, stb. is opció! Go!

2018. szept. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!