Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mihez kezdenétek, ha kapnátok...

Mihez kezdenétek, ha kapnátok 100 millió forintot?

Figyelt kérdés

2018. szept. 2. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Lakást és autót vennék, a maradékot meg befektetném valamibe.
2018. szept. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Szintén lakás és új autó, bár utóbbi nem biztos. Egy olyan 10 millió körül adnék a szüleimnek, meg szerintem a testvéremnek is. A többit lekötném állampapírba, és ugyanúgy élném tovább az életem. Nem mondanék fel meg nem akarnék egy szigetet venni vagy hasonló. Ja talán elmennék valami olyan nyaralásra, ahol nem számít a pénz.
2018. szept. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Vennék vagy 4 lakást és kiadnám.
2018. szept. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoznék továbbra is, szeretem amit csinálok, részben kötött csak a munkaidő, van olyan nap, hogy be sem megyek, relatíve sok a szabi is. Hátránya viszont, hogy elég gyatrán fizet.


100m-nak havi bontásban 125e Ft a kamata + a fizum 124e+8e (mérnökként, kezdődhet a sárdobálás), mivel a 132e-ből is kijövök, szórakozni/nyaralni viszont nem járok, ez szerintem változna.


Vennék 5ha földet + 1ha erdőt, építenék rá egy earthship-et, befektetésként és az építéshez 4,7m-ért nagyon jó mobil fűrésztelepek vannak. Erdőben sertéseket, a szántón pedig gyümölcsös lenne integrált tehén, szabadtartásos húscsirke és tojó rendszerrel.

Ezekhez egy ideje nézegettem az árakat, húskihozatal, takarmányértékesítés, felvásárlói árakat, takarmányok, stb.


Valami ilyesmit képzelj el:

https://www.youtube.com/watch?v=TfT49gaiktg


Ilyennel egyébként már próbálkoztam, tőlünk 3km-re levő helyszínen 40Ft/kg-ért vettem a takarmányt 2,3kg fogyott belőle 1kg élősúly eléréséhez. Be volt tervezve a vágási idő, de 2 nappal előtte reggel még etettem őket, délután 2-re meg már a mobil ólak is eltűntek.

2*80db-al kezdtem egyikben volt 3db elhalálozás másikban 1db, tömegük 2,2-2,5kg közötti, 156db-al számolva jó nagyot buktam rajta neten 1000Ft/kg árban árulják, nálam a rokonok vitték volna 1200Ft/db árban!

2018. szept. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Ott hagynám a munkát, húznék valószínűleg Bp-re, aztán max. olyan munkát vállalnék el, ami tetszik. Nem élnék nagy lábon,próbálnám befektetni.
2018. szept. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Bepakolnék az utazós hátizsákba, aztán irány a világ. Évi 5-6 millióból konstans úton tud lenni az ember.
2018. szept. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Nyaralnék
2018. szept. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Stúdiólakásokat alakitanék ki egy régebbi társasházban bérbeadásra. Lenne is rá célpontom BP-en, ennyiből kijönne felújitva ~400 nm-nyi lakás.
2018. szept. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Házam, autóm van. Elköltöznék egy idegen nagyobb városba, vagy inkább BP-re vennék néhány lakást kiadásra, 5-5 millió bankba, állampapírba és kirándulás , kávézás, termál, olvasás, színház, mozi , sport amihez éppen kedvem van, persze feltűnés nélkül.
2018. szept. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
100milliót beteszek a bankba és a kamataiból élnék. Nem olyan sok lenne. Kb 200 300ezer ft. Viszont mivel passzív jövedelem a jelenlegi megélhetésem boztosítva van. És nem KELL dolgoznom sehol sem. :) Kivétel a hálózatépítés. Mert amíg élek én azt csinálom. :)
2018. okt. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!