Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen kérdésekre lehet...

Milyen kérdésekre lehet számítani kontrolling területén (kontroller) egy állásinterjún?

Figyelt kérdés

Még nem dolgoztam ilyen területen és persze nem is voltam ilyen interjún, de az iskolában az ehhez a tanszékhez kapcsolódó tárgyak voltak a kedvenceim így gondoltam megpróbálkozom vele. Szerintem nagyon tetszene és rövid idő alatt egész jó is lennék benne.


Úgy néz ki cégen belül volna ilyen lehetőség, ezt pályáztam meg, ezért az sem opció, hogy elmegyek 1-2 ilyen interjúra aztán belejövök , mivel nem tudom pontosan mennyi idő, de szerintem pár nap max 1-2 hét és sort is kerítenénk rá.


Nagyon nagyon köszönök mindenemű segítséget!



2018. szept. 4. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
25%

Hány év gyakorlatod van?

Van-e gyereked, és ha nincs mikor tervezel szülni?

2018. szept. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Férfi vagyok, és 0, nem dolgoztam ezen a területen még sajnos
2018. szept. 9. 12:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyszer jelentkeztem pályakezdőként kontrolling területre egy bankba. Először volt egy interneten kitöltendő teszt, azután hívtak be. Semmi extrák nem kérdeztek igazából. Alapvető dolgokat, miért akarom ezt a pályát választani, szerintem milyen feladataim lennének, ha engem választanának, mit tudok erről a területről, van-e hobbim stb. Majd közölték, hogy nagyon jól sikerült a tesztem, ezért szeretnék, ha megírnék még egyet, amit a dolgozóikkal szoktak íratni szintfelmérési jelleggel.



(Úgy vettem észre, hogy pozitívan álltak hozzám és a HR-es is ezt mondta, de korrekt volt, így hozzátette azt is, hogy nagyon sok jelentkező van, én vagyok közülük az egyetlen pályakezdő, illetve előnyt élvezhet olyan jelentkező, akinek vannak programozási ismeretei. Így végül nem én lettem a befutó.)

2018. szept. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!


Szerintem a controlling nagyon jó terület, mert matekos, számokkal kell dolgozni, de azért nem olyan nehéz mintha az ember analízis magas szintű ismeretével kéne a munkájával kapcsolatos feladatokat megoldani.


Na most ezt nem mondhatom, hogy ezért tetszik, mert matekos de még teljesíthető szinte.. :) Ezért érdekelne, hogy te mit mondtál arra mikor kérdezték, hogy miért ezt a pályát választanád?


Nagyon köszönöm!!

2018. szept. 11. 15:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Én multinál vagyok controller. De az én helyzetem speciális, mert gyakornok voltam itt 1,5 évig és átvettek főállásba. Ha külsősként jelentkeztem volna 5-10 év tapasztalatot vártak volna el (lol?), stratégiai kontrolling területen.


Mikor gyakornokként jelentkeztem akkor angol kötetlen beszélgetés volt, excel feladatokat kellett csinálnom és költségtípusokat felsorolnom példákkal együtt. Továbbá megkérdezték, hogy egy kontrollernek milyen főbb feladatai vannak.


Mikor a főállású interjú volt, akkor már nem volt szakmai kérdés, hiszen ott dolgoztam már egy ideje. Inkább a nyelv került előtérbe minden mennyiségben angol és a német. Nagyjából az interjú 80%-a ezen a két nyelven zajlott.

2019. ápr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!