Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol vannak itt a gyengébbek,...

Hol vannak itt a gyengébbek, a rosszabb nyelvérzékűek, akik kevésbé tudnak kilépni a komfortzónájukból?

Figyelt kérdés

Volt itt a kérdés arról, hogy kit mi motivál a munkahelyén, és megdöbbentem azon, hogy a válaszolók többsége szereti a munkáját.

Krízisben vagyok, átképzés előtt állok + százezreim és szabadnapjaim mentek el feleslegesen, így volt lelkizős és volt tanácskérős kérdésem. Ott is lehurrogtak.


Holott az ismerősi köröm tele van olyanokkal, akik diplomával bolti eladók, vagy épp a szakmájukban helyezkedtek el, mérnöki végzettséggel, de megalázzák, nettó 130-at keres, csicskáztatják és inkább fizikai munkát végeztetnek vele, pakolnia kell...

Tele van az ismerősi köröm OKJ-sal, akik takarítanak, árufeltöltők, pénztárosok...

Én magam diplomával (és ennek a nevében is benne van a mérnök, bár nem érzem magam annak) adatokat másolok.


Szóval azt látom, nem mindenkinek jön be az élet, hogy úgy mondjam, nettó 100-150-et keresünk (esetleg mellé SZÉP-kártya)....


A komfortzónájából se minden ismerősöm tud kilépni, nem mindenki tesz magáért, van, aki otthon angolozni vagy Excel-t gyakorolni se bír, hogy nettó 110es romákkal takarítás után beülhessen nettó 140ért egy kulturált irodába adatot másolni legalább.


Itt pedig a munkáját szerető mérnökemberek, kutatók vannak többségében.


Tényleg így alakul az arány a GyK portálon? Esetleg el vagyunk bújva?


2018. szept. 7. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Itt mindenki havi másfél milliót kereső programozó, meg 8 diplomás előadó az MIT-n, ne is foglalkozz velük. Nyilván a csórók meg a szerencsétlenek nem reklámozzák magukat annyira.
2018. szept. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyugi, sokaknak van erre felé igen gazdag fantáziájuk :)
2018. szept. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Diplomám van, áruházi információs pultban dolgozom, havi netto 195 000 ftert. A kasszason netto 160 körül kapnak + utazás térítés.

Közgazdasagi diplomam van, ebben nem latok tul nagy összegeket (mint pl info), es nem is talalok olyan munkat, ami ennyit fizetne, es köze lenne a vegzettsegemhez.


Ugyhogy inkább ezt dolgozom, es ilyen munkakörben keresgélek új lehetőségeket.

2018. szept. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én ismerőseim többsége sem a szakmában dolgozik, egyszerűen lehetetlen feltételeket kérnek egy szakmai munkánál, kezdőként szinte esélytelen bekerülni. Van aki SSC-ben van, van aki OKJ-vel talált munkát és nem a diplomával, van aki értékesítő, van aki pedig csak alkalmi munkákból él.


Én mindig szenvedtem a nyelvekkel. Angolból van egy középfokú nyelvvizsgám. Emellett van egy felsőfokú OKJ-m, meg egy műszaki diplomám. A nyelvtudás miatt nem találok jelenleg sem jó munkát, tudok beszélni angolul, csak nem folyékonyan.... Így maradnak a végzettség nélküli munkák. Ha a nyelvtudásom jó lenne, akkor sem a szakmában tudnék elhelyezkedni, mivel oda meg több éves tapasztalat kell. Pályakezdőként legalább 1-2 év tapasztalat :D Vicc.

2018. szept. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!