Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Estisek miért nem járhatnak...

Estisek miért nem járhatnak diákmunkára?

Figyelt kérdés

Miért nem? Miért csak a nappalisok. érettségim van, 23 éves vagyok csak estire vettek fel, okj ingyenes szakmát tanulni. De nincs pénzem ruhára sem, mert nem kapok munkát, nappal, mert azt mondom, hogy nekem heti 3 szor délután fél kettőkor el kell mennem iskolába.

Estis diákigazolványom van és ennyi.

És munkanélküli vagyok ezáltal, mit lehet tenni? Diákszövetkezetek egész jól fizető munkák, meg csak nappalis jogviszonyban lehet menni. Szüleim nem tudnak pénzelni, én pedig sehova sem tudok, hát mrá lassan nadrágot nem tudok venni, be kell szereznem egy munkavédelmi bakancsot, meg egy munkaruhát, mert hűtő és légtechnika szerelőnek tanulok.


2018. szept. 8. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

1.- örülj, hogy ingyenes OKJ-ra járhatsz, tanulhatsz - sok embvernek ez nem adatik meg.

2.- ha annyira szükséged van a pénzre, akkor elmész árufeltöltőnek, hiszen egy héten csak 3 napod foglalt, 4 meg szabad!! nyugodtan lehet hétvégén is dolgozni, vannak részmunkaidős munkák, multik örülnek, ha valki hétvégén beugrik, mert olyankor nagyobb a forgalom.

Ezen kívül egyszerűsített foglalkoztatással is lehet pénzt keresni.

Bocs, hogy ezt mondom, de nem siránkozni kell, meg másokat hibátatni, okolni, hogy félig üres a pohár, hanem megtalálni a lehetőségeket , mivel félig tele van az a pohár, csak nézőpont kérdése!!

2018. szept. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
53%
Igazából az ingyenes okj mindenkinek megadatik :D amúgy szerintem azért, mert az esti azért esti, hogy dolgozhass mellette. Keress részmunkaidős állást szerintem, vagy olyat ahol rugalmas az időbeosztás. Persze ez nem egyszerű, meg nem leszel tele pénzzel, de jobb, mint a semmi.
2018. szept. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jobb igen,csak mindehez végzettség kell : D én meg szeretnék dolgozni
2018. szept. 8. 17:14
 4/6 anonim válasza:
83%
Ha pesti vagy, akkor van több olyan állás, ahova nem kell tapasztalat, meg végzettség sem. Persze egyik sem álommeló :D én is nézegetem őket, csak rossz az időpont :/
2018. szept. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

"Igazából az ingyenes okj mindenkinek megadatik :D"


Nem, nem mindenkinek adatik meg: Szabolcsban vagy az ország más részében egy kis zsákfaluban lakó embernek nem feltétlenül adatik meg (se közlekedés, se pénz a buszra).

Tudod, néha azért nem ártana ismerni az ország helyzetét és beleképzelni más helyébe magad:

nem egy olyan település van ma Magyarországon, ahová este hatkor megy az utolsó busz a közeli kisvárosból (már ha egyáltalán ott van OKJ-s tanfolyam) Ilyenkor mégis mivel menjen haza az esti suliból? Mondjuk lakik 30-40 km-re a várostól... Nem mindenki lakik városban, nagyobb településen.

2018. szept. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Az én válaszom nem cinikusságból születik, őszintén átérzem a helyzeted.


Ha annyira nagy gáz van, hogy ruhára sincs pénzed, a muszáj nagy úr alapon szerintem a lehető legjobb volna egy McDonald's, ahova egészen biztosan keresnek akár már jövő heti kezdéssel főállású részmunkaidős dolgozókat, akár csak heti 20 órában, mondjuk a 4 szabadnapodon 5 órás műszakokban dolgozgathatnál. Szerintem nem volna gáz, mégha nem is álommeló, de legalább fizetnék utánad a járulékokat, lenne egy kis pénzed és tudnál sulizni is.


Ha pedig hirtelen kéne pár ezer forint, nem tudom mennyire játszhat ez nálad, de vérplazma adományozással 4-5 ezer ft-ot tudsz alkalmanként szerezni.


Sok sikert kívánok és kívánom a legjobbakat! :)

2018. szept. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!