Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az mennyire szokványos, hogy...

Az mennyire szokványos, hogy aki kimegy egy nyugati fejlettebb országba dolgozni, azt az ottaniak lenézik?

Figyelt kérdés

Néhány helyről hallottam azt már, hogy lenézik a magyart. Ez mennyire gyakori?


És az sem mindegy, hogy milyen munkát végeznek azok. Pl aki legalja csicskamunkát végez minimálbérért, azt sajnos itt Magyarországon is lenézik, tehát nem feltétlenül nemzeti hiba az, hogy máshol alsóbb szintű munkát végez, mint itt tudna, ezért ott nem becsülik annyira, mint itt.


Például egy jó asztalost, vagy a diplomásokat, akik szakmájukon belül találnak külföldön állást - legyen az bármilyen gazdasági, természettudományi terület -, azokat is lenézik?



2018. szept. 8. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
A legtöbb helyen lenézik, max nem mutatják ki nyíltan. Nyilván egy jó programozót nem annyira, mint egy bölcsészt, aki kint mosogat.
2018. szept. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"egy jó programozót nem annyira"


MI??


Az, hogy nem annyira, azt jelenti, hogy egy kicsit igen. Nem értem. Miért néznek le bárkit is azért, mert más helyen született? Ráadásul manapság ez az egyik legkirályabb szakma.

2018. szept. 8. 15:46
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Lenéznek mint a szar.
2018. szept. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Mint ahogy nálunk is lenéznek valószínűlg egy románt vagy törököt, ha itt él, ugyanez működik máshol is.
2018. szept. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Általános. Ilyen az emberi alapjellem. Gondoljunk csak arra, hogy néznek általában Magyarországon ukrán vendégmunkásra, kínaiakra, sőt, még a határon túlról érkező itt dolgozó magyarokra is...
2018. szept. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem van szerb kollégám, és teljesen egyenrangúként tekint rá mindenki, pedig még magyarul sem tud, angolul társalog velünk. Irodai munka.
2018. szept. 8. 17:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi Kanadába költöztünk, senki nem néz le minket. A férjem programozó, az IT osztályon egyetlen született kanadai van, a többiek mind más országból érkeztek. Én kezdetben egy iskolában dolgoztam, senki nem nézett le, pedig ott többnyire kanadaiakkal dolgoztam.
2018. szept. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
Kanada más, az egy bevándorló ország
2018. szept. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A jó szakembert nem nézik le.


Ha tányérokat mész ki mosogatni vagy a gyárba dolgozni, akkor elképzelhető.


Értelmiségi munkáknál nincs lenézés, főleg ha jó szakmailag az illető.


Az itthoni kisegítőmunkás is biztosan lenézi a néger, magyar nyelvet alig beszélő szintén tanulatlant, de a korházakban senkit sem érdekel, hogy az orvos kollégája valamilyen arab eredetű...

2018. szept. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem csak komoly, műszaki (vagy egyéb, menő terület) végzettségű ismerőseim vannak nyugaton. Nyíltan beszólást csak egy londoni ismerős kapott, de egy legalja ottani lúzertől, aki szerint az összes bevándorló az ő takarítói munkáját akarja lenyúlni. :D Negatív megkülönböztetést nem tapasztaltak, de amit mindenkitől hallok, nehéz a helyiekkel barátsági viszonyt kialakítani, úgy tűnik, nagyon elzárkóznak a bevándorlóktól.
2018. szept. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!