Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szociális munkás diplomával,...

Szociális munkás diplomával, jó nyelvtudással Ausztriában tudnék dolgozni? Muszáj lenne menni az országból.

Figyelt kérdés

Felsőfokú német nyelvvizsga 5-6 hónap múlva.


Szociális munkásnak magyar szociális munka bsc diplomával alkalmaznak Ausztriában?



2018. szept. 10. 02:19
 1/5 anonim ***** válasza:
13%
Ismered az ottani rendszert, jogszabályokat, stb? Ennyi.
2018. szept. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szociális munkás mehet idős ellátásba ennek a rendszere szinte ugyan az, pszichiátriai ellátásba ennek is, fogyatékos ellátásba ennek is (pl. bentlákos fogyatékos otthonokba), sőt amire most trénigelik a magyarokat, h 4-8-10 fős házakba kitagolják a fogyatékos otthonok lakóit, az is ugyan az. Szenvedélybeteg ellátás, gyermekvédelem nyílván elég más.

Unió van hoppá, ki hitte volna, h csomó minden megegyezik.

A jogszabály rendszer sok mindenben más, ahogy az ügyintézések menete is. De ezzel nem mindenki találkozik és meg is tanulható.


Azért írtam nyílván, h ha valaki olyan elolvassa véletlen, aki tapasztalatból tud írni azzal beszélgettem volna.


Késztetés éreztél, h konkrét vagy tapasztalaton alapuló válasz hiányában is ide írj? Megteheted csak felesleges.

Eleve a primitív prolik írnak ilyet, h Ennyi.

2018. szept. 10. 12:26
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi
2018. szept. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Gyárba akármikor elmehetsz dolgozni, vagy takaritani
2018. okt. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szociális munkás végzettséget el kell ismertetni (Anerkennung / Nostrifikation), és nekik ha jól tudom kell vizsgázni is a helyi jogi és eljarasrendbeli ismeretekbol.
2018. nov. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!