Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 8. -os tanulóként milyen...

8. -os tanulóként milyen pályákon érdemes elgondolkodni a jövőben?

Figyelt kérdés
Jövőre (remélhetőleg:D) gimibe megyek (kettőt már ki is néztem magamnak), nagy valószínűséggel kéttannyelvűre/nyelvi előkészítőre. Angolt 4 éve tanulok, nem vagyok rossz benne, pár év múlva szeretnék felsőfokúzni is belőle. Ezen kívül még franciát, németet vagy oroszt tanulnék. DE! Az oké hogy lesz nyelvtudásom de utánna mit lenne érdemes kezdeni az életemmel? Ebben kérném a segítségetek. Plíz olyan foglalkozásokat írjatok aminél azért 150 ezer felett van a nettó, nem eszméletlenül túltelítettek és nem kulcsfontosságú a matek meg a fizika hozzá. Köszi, hello.

2018. szept. 12. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehetsz buszvezető 250-300 ezer nettóval, bár ahhoz nem kell nyelvtudás. Ha az idegen nyelvekre akarsz építeni, akkor ügyfélszolgálatos munkák között keresgélj majd. Ha szaképesítésben gondolkozol, akkor az informatika és a közgazdaság szakmacsoportokkal nem nyúlhatsz nagyon mellé.
2018. szept. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Informatikához, közgazdasághoz igenis kell a matek, ráadásul felsőfokú. Deriválni-integrálni úgy kell, hogyha álmodból felköltenek, akkor is kenni-vágni kell a témát. Ezeket nem javaslom. Közgazdászból amúgyis túltelített a piac már sok éve, a javarésze nem tud elhelyezkedni a szakmájában.

Ha jól mennek a nyelvek, lehetsz fordító, tolmács, vagy tanár. Ha maszekba csinálod, összejöhet 200 felett is.

2018. szept. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

első


"Lehetsz buszvezető 250-300 ezer nettóval,"


Én vidéki nagyvárosba élek, és itt a buszvezetők nem igen keresnek nettó 180 fölött.

2018. szept. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2 Csak egyetemi tanulmányok esetén kell a matek, középfokon nem.


#3 Nem csak ott lehet dolgozni, ahol te laksz. A BKV szolgálati lakást is biztosít, ha valakinek szüksége van rá.

2018. szept. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Idegenvezető, tolmács, nyelvtanár...
2018. szept. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:
A 3 nyelv nekem soknak tűnik, kivétel ha olyan eleve nyelvi munkát végeznél, mint pl egy szálloda vezetőségben vagy ilyenek. Ami nagyon nemzetközi és kell is a több nyelv. Ha nem akkor elég lehet az angol és az energiádat fektetheted egyéb szakirányú képzésbe.
2018. okt. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!