Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek ha nem megy nekem...

Mit tegyek ha nem megy nekem az esti tagozat?

Figyelt kérdés
Már az elején nem megy. Főleg a matek. Úgy érzem hogy megfogok bukni. Így karriert építeni 8 általánossal nem lehet. Max csöves életmód vagy akármi. A nappalit is otthagytam mert semmit sem értettem matekból. A pótvizsgán is megbuktam. 9.-ben. Szóval még a 9.osztály sincs meg. Javasolták az estit de itt se értem. Hülye vagyok hozzá. A többi tantárgy megy. Általános suliban matek nehézségeim voltak amúgy is.
2018. szept. 18. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Kérhetsz róla orvosi igazolást, hogy diszkalkuliás vagy, és akkor nem kell matekot tanulnod.
2018. szept. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem vagy beteg, akkor:

Kérj segítséget, keress egy jól magyarázó DIÁKOT, aki foglalkozna veled! Adj fel hirdetést, nem kerül olyan sokba a matekkorrep!


Anno nekem sem ment a matek gimiben, majdnem meg is buktam belőle, aztán sok próbálkozás és külön tanár után végül jelentkezett a hirdetésemre egy gimis diák, aki úgy és olyan érthetően elmagyarázta az egészet, hogy még meg is szerettem a matekot, ráadásul jelesre érettségiztem abból a tárgyból is (azóta is jó szívvel és hálával emlékszem rá, pedig ennek már több évtizede), szóval szerintem neked is csak az kellene, hogy külön foglalkozzon veled valaki és akár 100X is elmagyarázza, megmutassa, begyakoroltassa a feladatokat, mert NEM LEHETETLEN, csak valakinek több időre vagy más módszerre, egyéni foglalkozásokra és sikerekre, önbizalom erősítésre van szüksége....


A "hivatásos" matektanárokat felejtsd el, mert saját tapasztalatból tudom, hogy egy diák a saját nyelveden, saját szinteden SOKKAL jobban beválik, mint egy egyetemileg agymosott és kiégett, bár lehet szaktudásban, szakszavakban profi, de tanítani, magyarázni, megértetni nem képes, türelmetlen és pökhendi diplomás.


Ne add fel!


Ha a többi tantárgy megy, akkor a matek is menni fog, csak keress hozzá valakit és kérj segítséget!


Sokan azt hiszik, hogy az esti könnyebb, pedig sokkal nehezebb, hiszen ott semmit nem rágnak a szádba, hanem mindent magadnak kell elsajátítani és főleg a matek nagyon nehéz, ha mondjuk ledarálnak 1 példát és akkor feladnak 50 oldalt meg egy csomó másfajta feladatot, hogy na akkor old meg otthon egyedül....


Tudomásul kell venni, hogy nem mindenki érti a matekot, de egy jó "tanár" ki tudja hozni a legjobbat mindenkiből.

2018. szept. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tényleg lehet, hogy diszkalkuliás vagy. Azonban ahogy az első írta "orvos" nem ad igazolást. Attól függ hány éves vagy Szakértői bizottsági vizsgálat kell hozzá. Ha már idősebb vagy akkor csak Pesten van rá lehetőség.
2018. szept. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!