Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kamionsofőr akarok lenni de...

Kamionsofőr akarok lenni de sok dolgot még nem tudok róla hogy mi is kell hozzá. Hogyan mennek a dolgok a legelején? Lent a többi

Figyelt kérdés

Van a rokonságban is kamionsofőr de nem állok hozzájuk már olyan viszonyba hogy találkozni vagy akár beszélgetni tudnék velük.

Szoktam nézni persze az St Lacikát de azért nagyon sok dolgot még nem értek/tudok.

Azt tudom hogy kell hozzá a C/E jogsi azt hiszem a B is nem tudom biztosra ezt.

Amikor valaki odakerül kezdőként a céghez egy ideig (gondolom) segítők segítségével fuvarozik de utánna hogyan tovább kap egy külön kamiont vagy mindig másikkal szállít?

Az adott céghez hogyan tudok odakerülni amihez fel is vesznek?Betelefonálok és jelentkezek vagy a céghez kell bemenni és ott megbeszélni mindent?

A pihenő és a fuvaridő hogyan működik?fuvart hogy tudok kapni mindig a cég jelöl ki nekem vagy én választok és ha például Pestről szállítok akár Győrbe akkor onnan Győrből választok munkát?Nagyon sok dolgot nem tudok még róla nézegettem is Nagyon kezdőknek hogy hogyan is megy a céggel való jelentkezés de sok mindent nem találtam.Most csak ennyi jutott hirtelen eszembe



2018. szept. 18. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
hány éves vagy? először csináld meg a B kategóriás jogsit utána 2 évre rá kezdheted a C kategóriát. De a C kategória előtt érdemes a PÁV vizsgát megcsinálni, az kell itthon a munkavállaláshoz. ha megvan a C kategória utána jöhet a C+E és a GKI vizsga. céghez lehet jelentkezni emailben, telefonon, személyesen. sofőrhiány van ahova felvesznek kezdőt ott beülsz egy tapasztalt kolléga mellé és 4 hétig vele mész ún. 4 kézben. utána ha ügyes vagy mehetsz egyedül. a fuvarokat az írányító küldi te csak megkapod a címeket, neked abba beleszólásod nincs. pihenő/munkaidőről majd tanulsz a GKI alatt.
2018. szept. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mondták azt is hogy kell mellé egy másik szakma is ez igaz?
2018. szept. 18. 22:49
 3/6 anonim ***** válasza:
nem kell
2018. szept. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
de 16 éves koromig tanköteles vagyok nem?
2018. szept. 20. 19:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Először is, nem kell a C kategóriához 2 éves jogosítvány... Az E-hez kell. Ha megcsinálod 17 évesen a B-t utána az E-t 19 évesen tudod megcsinálni, tehát mindegy hogy csak 16 éves korodig vagy tanköteles. Legyen egy szakmád vagy érettségid is legalább. Utána menj el dolgozni amiből tudod finanszírozni a kamionos jogsit.
2018. szept. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A hivatásos jogsi érvényessége (C,E,D) csak 5 év, utána orvosi vizsgálat megint (a nem hivatásost-B- 10 évre adják).

A PÁVot is szokták korlátozott időre adni. Ha nehezen sikerül a vizsga akkor nem is érdemes belevágni a kamionozásba/buszozásba, mert később amíg nem sikerül már nem is dolgozhatsz nélküle.

+a GKI is csak 5 évig érvényes, aztán 100eFt a megújítása.

2018. szept. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!