Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetem német szak vagy okj-s...

Egyetem német szak vagy okj-s vizsga? Melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok és nem tudom mitévő legyek. Jelen pill 150e a netto fizetésem és csak érettségim van. Német nyelvből emelteztem és megvan a német középfokú nyelvvizsgám de már egy jó ideje nem használtam. Elte német szakára felvettek volna idén ha jelentkeztem volna de a jogsi miatt eszembe se jutott... Van értelme 24 évesen egyetemre menni? Mire végzek leszek vagy 28 és úgy hallom azzal se lehet nagyon elhelyezkedni... Míg egy targoncavezető jogsival már 300-350e is lehetséges (bruttó). És gyorsabban megvan...

2018. szept. 19. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát azt te tudod, hogy mik a céljaid. Egy német nyelvismeret lehet jó fizetés, főleg, ha egyéb nyelveket is veszel fel mellé. Hogy mennyire tudsz elhelyezkedni vele azt nem tudom, valóban jobban megfizetik mostanában a szakmunkát, mint a rengeteg diplomást, főleg ilyen általános szakon.

Most ha el tudod képzelni magad targoncevezetésben életed végéig, akkor csináld azt. Nekem csábítóbb volt a klímás iroda, mint a raktár (korábban targoncáztam, most irodában dolgozom), de ez abszolúte egyénfüggő, a raktárban lehet jobb a hangulat. Engem mondjuk lekötött a pakolászás, rendezkedés.


Amúgy az egyetemmel nem vagy elkésve, én az MSC-t 30 évesen fejeztem be, de voltak a szakomon 50+ hallgatók is. Soha nem késő. Viszont céltalanul nem sok értelme van, ha ímmel-ámmal megcsinálgatod, de nem tudod mit akarsz, meg nem biztos, hogy azt akarod, akkor nem is fog összejönni.


Esetleg egy targgoncás jogsi + egy emelt német nyelvvizsga? Külföldi elhelyezkedés? Vagy mondjuk multinál valami logisztikai dolog, ahol mindkét ismeretnek van értelme?

2018. szept. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen ebben én is gondolkodtam :o főleg mivel van Angol B2-es nyelvvizsgám is. Letenném a német diplomát+ targoncás vizsgákkal lehet az úgy korrekt. Most is pakolászom raktárban amúgy és igen, engem is leköt. Aránylag nyugis.
2018. szept. 19. 14:07
 3/5 anonim ***** válasza:
23%

Mit szeretnél egyébként a német szakkal? Ott nem tanítanak meg ném,etül, hanem nyelvtdás kell hozzá, hogy elvégezd. Nyelvettanulni meg nyelvvizsgát letenni nyelvszak nélkül is lehet, felesleges csak ezért évekig egyetemre járni.

Én angol szakra jártam, és főként a német tudásomból élek, pedig abból papírom csak középfok van. Nem egy embert interjúztattam már német szakos diplomával meg felsőfokú nyelvvizsgával, és sokan csak makogtak. Ha besdzélsz egy nyelvet, ne fogják megkérdezni, van e belőle diplomád.

2018. szept. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rugaszkodj neki vagy angolból, vagy németből egy C1-nek.

Lényeg az, hogy mindkét nyelvet gyakorold.


A kérdés, hogy van-e olyan szakma, ami téged mélyebben érdekelne?


Ha felszínesen érdekelget valami, az nagyon jó, de azzal az érdeklődési szinttel én inkább szakmát keresnék.


Miközben szakmát tanulsz, megismered az adott munkát.

Tetszik-e, vagy nem tetszik, el tudod dönteni. Ha kiderül, hogy mégsem köt le annyira, akkor se hagyd abba, kivétel ha a velődből is utálod. Akkor valóban nincs értelme.


Miközben tanulsz, érdemes pénzt gyűjtögetni egy C1-es nyelvvizsgára, meg egy(vagy kettő) nyelvtanfolyamra.


Nekem nagyon sokat segített, a tanárok/csoporttársak beszéltetnek, és muszáj használnod a nyelvet.

Ezáltal megismersz olyan szavakat is, amire talán az életedben nem gondoltál. Pl. féltengely.


Sok sikert, és kitartást kívánok! :)

2018. szept. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, ha ilyen bizonytalan, akkor inkább talán az egyetembe ne vágj bele, csak ha olthatatlan vágyat érzel. Énszerintem inkább csináld meg az okj-t, bár belül neked kell érezni. Meg pl mire mennél, ha mégemeltebb fokon tudnád a németet, akarnál-e, tudnál -e belőle élni, meg targoncás cuccnál azt mondtad, akár 300-at vagy afölött is lehet keresni, szal..
2018. szept. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!