Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő vegyészmérnök...

Pályakezdő vegyészmérnök MSc-vel Budapesten körülbelül mekkora fizetésre lehet számítani?

Figyelt kérdés

Januárban végzek, próbálok informálódni, a felvi.hu alapján (

[link] ), a pályakezdő mesterszakot végzett vegyészmérnökök országos fizetése átlagos br. 384e, ami kb. nettó 255e, ebből azt gondolnám, hogy mivel Budapesten magasabb a fizetés, inkább br. 400e-425e-re saccolnék a felvis információ alapján.

[link]

ez alapján viszont Budapesten egy mesterszakot végzett pályakezdő vegyészmérnök nettó 200e-re számítható átlagosan. Egyszobás albérlettel ez a fizetés kis túlzással inkább az egyik hónapról a másikra éléshez megfelelő, nem igazán lehet 200e-ből saját lakásra, autóra gyüjteni.


Érdeklődnék, hogy ti mit tartotok reálisnak, én a 200e-t kritikán alulinak találom, azt tekintve, hogy láttam már vegyésztechnikusi pályakezdő álláshirdetést Bp.-en br. 270e-ért.


2018. szept. 20. 00:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt nehéz belőni. A technikusoknal is nagy a szórás a kezdofizetesekben. 160 től 200 ig sok a lehetőség. És sok helyen van 13. havi, illetve a kafetrtia is elég változatos.


Amit tudok mondani: ha laborban fogsz dolgozni, ott ne számíts olyan jó fizetésekre. De lehetőleg próbálj meg olyan laboros állást szerezni ami kifejezetten dilplomasoknak van fenntartva. Ismerek olyat aki gyogyszervegyesz-mernok mesterrel technikusi pozícióban dolgozik. Te ne ess bele ebbe a csapdába.


Ha a termelésben dolgoznal: a Richterről tudok nyilatkozni. Ott 360 a bérsáv alja bruttóban. De lehet már emeltek is azóta. De van 13 havi asszem, meg valamennyi kafetrtia. Éves átlagban a 400 bruttónak megfelelő nettót nem lehetetlen összehozni.

2018. szept. 20. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem van MSc vegyészmérnök ismerősöm. Jelenleg egyetemi óraadó (tanársegéd) itt Budapesten havi 140 nettóért, mert szakmai tapasztalat hiányában mindenhonnan elküldték, így csak ez a megoldás maradt.


Én hasonló cipőben járok, diploma előtt álló mérnökinformatikus vagyok, de a szakmában nem tudok elhelyezkedni, mert nincs releváns szakmai tapasztalatom. Más területen viszont van mögöttem 14 év szakmai gyakorlat, így abban dolgozok jelenleg is, bár jó lenne váltani szakmai dologra, de sajnos gyakorlat hiányában nehéz ügy lesz.

Jelenleg 210-et kapok kézhez (utalás + boríték), de ez itt Budapesten a legalja kategória, szóval nem valami fényes. Ilyen albérletárak mellett kemény...


Haver csak azért van itt 140 nettóért, mert nekik nem volt gond, hogy vegyenek egy házat, mikor feljött.


30/F

2018. szept. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A vegy/gyógyszer ipar egyáltalán nem fizet olyan jól mint ahogy azt sokan hiszik. Vagyis fizet az nagyon is, csak nem a vegyészeknek...


Kezdő vegyész msc az olyan br. 400.

Phd-val picit több. K+F területen csupa phd-s van...

2018. okt. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!