Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi idő után "lehet"...

Mennyi idő után "lehet" fizetés emelést kérni?

Figyelt kérdés

150 nettóról indultam másfél éve és eddig semmi változás nem volt. Én úgy tervezem, hogy fél év múlva tehát 2 év tapasztalattal szeretnék majd 200k-t hazavinni. A célom az olyan 350-400 ezer körül lenne, amiből félre is tudnék rakni plusz hogy össze költözzek párommal vagy esetleg autóra spóróljak ilyesmi.Ezt az összeget legkésőbb 30 éves koromra el szeretnék érni, de inkább előbb 27-28 évesen. Szerintetek erre van reális esély? Mennyi időnként lehet reálisan fizu emelést kérni?


Számtech cégnél dolgozom szervizesként.



2018. szept. 23. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fizu emelést reálisan munkahely váltással tudsz elérni.
2018. szept. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
83%
Leraksz egy mérnökit és otthagyod a szervizest , nem hogy 350-400 körül leszel hanem 500-ról fogsz indulni. Persze csak ha jó vagy benne.
2018. szept. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Azonos munkahelyen nem tudsz ilyen ugrást elérni évről-évre. Évente maximum 10% emeléssel számolj, ha jól megy a cég szekere.


Cégváltással, az interjú idején megfelelő bértárgyalással tudsz magasabb bért elérni.

2018. szept. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Ha csak nem tettél le valami jelentőset az asztalra az elmúlt 1,5 évben, akkor max. 10 %-ot adnak, de azt sem 2 év után. Az öcsém akkor kapott 50 ezer emelést, amikor megszerezte a második diplomáját. Onnantól kapott kb. 3 évente emelést, de ezért tenni is kellett. A férjem kapott 1,5 után emelést, de más pozícióba került, több felelősség.
2018. szept. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem mindig kell váltani az emeléshez.


Nekem ugyanazon a munkahelyen is adtak és máshova váltva se adtak volna lényegesen többet. Juttatasokkal, mindennel együtt nettó 230 körül kaptam egy hónapra vetítve. Jelenleg ez 400 felett van (350 plusz autó, de szerintem egy ingyen használható autó havi 50 ezernél többet ér)

Mindez 2 év után.


Szerintem az kell hozzá, hogy valóban lényegesen több hasznot termelj mint előtte.

2018. szept. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Számtech cégnél szervizes az mit csinál? Kicseréli a hibás hardvereket egy asztali gépben vagy laptopban, esetleg oprendszert telepít, vírusírtást csinál vagy adatot ment?

Ez nem az a munka amiért bárhol 350-400-at fizetnének.

Talán akkor tudsz vele jól keresni, ha kiiktatod a munkáltatót, és saját bizniszt csinálsz. Akkor lényegesen többet is kereshetsz rajta. ALkalmazottként nem.


Csinálj meg egy informatikus OKJ-t, és menj el egy multihoz informatikusnak, vagy rendszerüzemeltetőnek. AKkor simán megvan az említett bér.

2018. szept. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!