Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért reklámozzák magukat úgy...

Miért reklámozzák magukat úgy a cégek az álláshirdetéseikben, mintha valami Istenségek lennének?

Figyelt kérdés
Egyszerűen megdöbbentő, hogy mennyire túltolják az önpromót a cégek. Még a hírhedt, kizsákmányoló, legembertelenebb multik álláshirdetéseiben is ott vannak ezek a szövegek, hogy "előrelépési lehetőség" "kulturált környezet" "jó munkaközösség" Hát én már jó pár helyen megfordultam, de olyat még nem láttam, hogy ne utált volna mindenki mindenkit. És olyat sem láttam, hogy akár csak minimálisan is emberszámba vették volna a munkavállalót. Komolyan valaki beveszi ezeket? Ők meg azt hiszik, hogy az emberek nem fognak hozzájuk jelentkezni amikor az éhenhalás elöli menekülés folyik ebben az országban. Senkinek nincs lehetősége válogatni munkaközösségek között.

2018. szept. 25. 22:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

"Senkinek nincs lehetősége válogatni munkaközösségek között."


De. Egy bizonyos szint felett van. Árufeltöltőként sajnos nem.


Tanulj tovább és válogathatsz!

2018. szept. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Tanultam, és fogok is még. Valamint dolgoztam már irodában is, és ott sem volt semmivel jobb a helyzet légkört tekintve.
2018. szept. 25. 22:16
 3/16 anonim ***** válasza:
63%

"Senkinek nincs lehetősége válogatni munkaközösségek között."


Megfelelő tudással van lehetőséged. Arról nem a cég tehet, hogy te azzal nem rendelkezel.


Másrészt a cél a munkaerő felvétele és nem az elijesztése. Ahogy a munkavállaló sem azzal kezdi az önéletrajzát, hogy 9-re jár 8 helyett 1 órával hamarabb le fog lépni és óránként tart 20 perc cigiszünetet.

2018. szept. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%
Neked nincs lehetőséged, biztosan képzetlen buta vagy és e mellé még nagyképű is, sajnos ez van... Orolj neki hogy van mint enned
2018. szept. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Na jó most miután mindketten kaptatok szövegértésből, és viselkedéskultúrából egy nagy büdös egyest, tisztázzuk még egyszer ezt a helyzetet. Elfogadom hogy van 10-ből egy cég ahol tényleg normális viszonyok uralkodnak, csak éppen a munkahelyi kapacitás ott is véges. És mivel számlákat kell fizetni, és enni is kell valamit, az ember nem teheti meg hogy otthon ül és vár amíg a hőn áhított cégnél lesz egy üresedés. A másik dolog az, hogy ez a kérdés nem rólam szól. Úgyhogy kedves utolsó nagyon örülök, hogy egy kérdés alapján kikövetkeztetted a végzettségeimet. Ezek után szívesen összehasonlítanám az önéletrajzomat, és a munkatapasztalataimat a tiéddel, nem tartom valószínűnek, hogy utána is ekkora pofád lenne. Szóval az eredeti kérdés az volt, hogy miért hazudnak bele a képünkbe, amikor mindenki tudja, hogy a fele sem igaz annak amit összehordanak?

Egyébként ne gondoljátok, hogy a vezetőségek csak a fizikai munkásokat nem nézik szarba se. A szellemi, felelősségteljesebb munkavégzőkben ugyanúgy csak egy fogaskereket látnak. Lehet, hogy hasznosabb fogaskereket, de hogy nem egy embert, az egész biztos.

2018. szept. 25. 23:48
 6/16 anonim ***** válasza:
62%
Remek akkor ne hisztizz itt naponta 10 kerdessel:)
2018. szept. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Milyen 10 kérdéssel? Ez az első kérdés amit ebben a témakörben feltettem.
2018. szept. 26. 00:11
 8/16 anonim ***** válasza:
12%
Nem véletlenül 120 nettó van?
2018. szept. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
41%
Dehogy az első kérdésed, a stílusod elárul azonnal.
2018. szept. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Miért, most írják oda, hogy "szar környezet, pocsék fizetés, idióta vezetőség, állandó ki nem fizetett túlórák és szellemi, fizikai rokkantság vár rád ha hozzánk jössz dolgozni"? Nyilván nem... te sem fogod beleírni az önéletrajzodba, hogy "büdös vagyok, nem értek semmihez, 2 órát kések naponta, hamar lelépek, pocsék munkát végzek és idegesítő a természetem".

Egyébként az én kedvenc álláshirdetésemben amit mostanában láttam ez szerepelt: "Amit kínálunk: 1. túlórázási lehetőség..." Mondom ez hihetetlen, ki ne vágyna arra, hogy túlórázhasson! Egész nap azon agyalok én is, hogy bááááárcsak lenne végre egy olyan cég, ahol TÚLÓRÁZHATOK... hihetetlen komolyan.

2018. szept. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!