Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásbörze kinek mi a vélemény...

Állásbörze kinek mi a véleménye róla? Hogy csináltátok hasznos e? Mit vigyek magammal hogy zajlik?

Figyelt kérdés
2018. szept. 26. 09:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét oldalon álltam (kereső-kiállító), a tapasztalataim:


Keresőként:

Ha a HVG börzére mész, online regelj be és töltsd fel az önéletrajzod. Kapsz egy vonalkódot (meg asszem kinn egy mappát is) amit beszkennelve a kiállítók el tudják menteni a CV-d. Emellett érdemes kinyomtatottat is vinni sokat.

Be vannak osztva a munkák - pl. külön az IT, gazdasági, nyelvtudást igénylő... ez már kicsit elavult szerintem, de segít tájékozódni. Ha vannak cégek akik jobban érdekelnek, akkor keresd ki őket előre, és menj oda.

Ne csak dobd le az önéletrajzod, beszélgess el kicsit a kiállítókkal! Jobb esélyeid lesznek és urambocsá megtudsz pár dolgot a cégről (bár ott mindenki erősen fakít, oszd el kettővel amit mondanak).

Ha nagyon jó vagy, ne csodálkozz ha behúznak gyorsan 1-1 interjúra ott helyben.


Kiállítóként:

Én szerettem menni évekig és jó benyomást tenni a bámészkodókra.

RENGETEG CV jön be. Nem is tudom kifejezni, mennyi, online és offline. Mire ezt feldolgozzák, az hónapokba (ált 2 hónapba!!) telik, ezzel számolj.

Ha valakire nagyon jó benyomást teszel és illesz a profilba, könnyen lehet hogy ráírnak valami jót a CVdre, vagy kiemelt mappába tesznek, vagy viszik egyből a főnökhöz, ezért érdemes elbeszélgetni velük.

De mondom, sok cégnél nagyon megy a fakítás...


Ha van időd és nem bonyolult oda eljutnod, érdemes menni.

Én is kinézek egy beújított CVvel, bár van jó munkám, de kíváncsi vagyok, mik a lehetőségek.

2018. szept. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsod már megtörtént.
2018. szept. 26. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!