Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha 2 év mérnöki tapasztalatomm...

Ha 2 év mérnöki tapasztalatommal többet szeretnék keresni bruttó 600-nál, akkor ne is próbálkozzak Magyarországon?

Figyelt kérdés

Munkám részben programozás, részben gépészmérnöki, MSC végzettség, 2 év munkatapasztalat. Soft-skillek terén erős vagyok, ez nagy előny a vetélytársaimmal szemben, de szeretném, ha ez a fizetésben is meglátszódna.


Körbeinformálódásom szerint ezzel a tapasztalattal maximum bruttó 600 a reálisan elérhető fizetés a jó helyeken, de általában kevesebb.

Nekem ez kevés, ennyiből nem fogok tudni olyan dolgokat megvalósítani, amiket szeretnék, és nem akarok ledolgozni még 10 évet, mire eljutok olyan fizetéshez, amit már most szeretnék kapni.

Arról is vannak információim, hogy külföldön mi a helyzet, és az már megfelelő nekem.


De én arra lennék kíváncsi, hogy itt vannak-e kirívó esetek. Bele lehet-e nyúlni valahogy olyan szituációba, hogy ennél sokkal többet adnak Budapesten? Bruttó 700-800-at vagy afölöttit már elfogadnék. Ha ez most nem megoldható itt, inkább megyek külföldre.



2018. szept. 30. 09:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
2 év tapasztalattal a 600 bruttó is jónak mondható. Nyilván nem álomfizetés, de a 800 fölötti összeghez legalább 5 év tapasztalatot el fognak várni.
2018. szept. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem 2év után még a 600 bruttó is gáláns. Kirívó esetek vannak, de nem értem miért teszed fel ezt a kérdést ha tényleg mérnök vagy.
2018. szept. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Szeretnék olyan különleges helyzetbe kerülni, amiben nem kell külföldre költöznöm ahhoz, hogy megkapjam azt a fizetést, amire vágyom. Azért tettem fel a kérdést, hogy valakik tudnak-e ilyen kirívó esetekről beszámolni, milyen gyakran fordul elő és hogyan sikerült elérni.
2018. szept. 30. 10:00
 4/16 A kérdező kommentje:
Én csak szokványos eseteket tudok, illetve átlagokat. De biztos vannak kivételek, ezekre vagyok kíváncsi.
2018. szept. 30. 10:02
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki szeretne olyan különleges helyzetbe kerülni, hogy többet keressen mint egyébként mindenki más hasonló tudással.


Egyébként a klasszikus mérnöki pozíciók nagyon max 800 körül megállnak, afölött fejlesztéssel lehet keresni, de sokszor még ott sem. Kelet Magyarország felejtős.


Budapest mellett volt 950 bruttó + 25% bónusz + juttatások munkám, de az nem 2 hanem 15 év fejlesztői tapasztalattal volt (több év USA, Anglia, Németország) és nagyon kellett nekik az ember.

2018. szept. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

külföldön persze nominálisan többet lehet keresni, de a megélhetés is nyilván több. Mondjuk Hamburban keresel nettó 3000€ az már egy rendes fizetés de ebből kapásból elmegy 7-800 egy normális albérletre és persze nyilván minden drágább. Persze összességében még így is több marad a zsebedben mint itthon. Van aki nagyon jól érzi magát külföldön annak csak ajánlani tudom. Van aki nem tud beilleszkedni, annál felmerül a kérdés, hogy vajon megéri a több pénz azt, hogy egyébként boldogtalanabb legyél.


Külföldön még szerződéses mérnöknek érdemes elmenni, ott nagy pénzeket lehet szakítani. Más kérdés, hogy két év tapasztalat oda még kevés.

2018. szept. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%
Gépész msc-vel szerintem bruttó 600 a max.
2018. szept. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

Gépész MSC, két év tapasztalat, specifikáció nélkül. 600 br.


Hát, kb. reális. Ez ennyit ér.

2018. szept. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%
Hát építő, feldolgozó, agrár iparhoz képest még így is szerencsés helyzetben vagytok más mérnök társaitokhoz képest. Amúgy két év tapasztalattal szerintem már külföldön is megállod a helyed.
2018. szept. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%
Engem érdekelne mire vágy ennyire sűrgősen, amire ez nem elég. Csak kíváncsiságból.
2018. szept. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!