Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Behívtak állásinterjúra...

Behívtak állásinterjúra személyesen, de mi van ha én szeretnék először egy telefonhívást?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy állásra és nem kaptam még telefonhívást, csak egy emailt, hogy mikor és hol szeretnék, hogy megjelenjek interjúra.


Én kb. 1,5 óra utazásra lakok onnan, a jövőben viszont megtudom oldani simán a távolságot, szóval ez most nem kérdéses, viszont most az interjú előtt nekem fura, hogy nem kaptam még hívást, csak egy emailt. Az a baj, hogy már jártam pórul, elmentem (ilyen messzire) interjúra és ott derültek csak ki a turpisságok (pl. nem bejelentett állás, stb. - a hirdetésben csak mézesmadzag volt) és nem szeretném megint megjárni, feleslegesen utazgatni, pénzt kidobni és a jelenlegi munkámból szabit kivenni feleslegesen.


Szerintetek nem gáz, ha pl. megkérném a céget, hogy felutazok én, de előtte telefonon beszéljünk és ismertessék a feladatokat kicsit részletesebben és hogy milyen fontos dolgokat kell tudni?


Van esély, hogy így is csak ott derülnek ki dolgok, csak most is vannak fenntartásaim, hogy nehogy megint egy egész napom rámenjen időben és pénzben feleslegesen.


Mit gondoltok?



2018. okt. 4. 18:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz. Köszönd meg a reagálásukat, hogy megkaptad, és máris kapsz az alkalmon, és kérdezel... Ne mond azt, amit itt a kérdésben írtál, hanem igyekezz beszéltetni az illetőt.
2018. okt. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

"elmentem (ilyen messzire) interjúra és ott derültek csak ki a turpisságok (pl. nem bejelentett állás, stb."


És szerinted telefonon el fogják mondani, hogy nem jelentenek be??

Nem tudom, milyen állásra pályázol, de ha egyedi a munkakör, akkor van esély rá, hogy belemennek, de ha tucat munkakör, akkor aligha.

2018. okt. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem tucat munkakör, és persze nyilván nem mondják el telóban, ha nem lesz bejelentett. De amikor teljesen más kerekedik ki az interjún, mint ami a hirdetésben szerepel, na az már döfi.


Köszi a válaszokat, várok még véleményeket. :)

2018. okt. 4. 18:30
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Én nem tenném, az interjú arra van, hogy megismerjenek, meggyőzd őket, hogy te vagy a megfelelő az állásra. Ha már előre bizalmatlan vagy és feltételeket szabsz, az elég rossz szájízt okozhatsz. Beszélhetsz velük egy két finom, de fontos kérdéssel, de óvatosan, nehogy a nyúl vigye a puskát. Sajnos egy kis kockázatot kell vállalni.
2018. okt. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Mondok egy hasonlatot. Ha lakást akarsz venni, megnézel vagy 20-at mire találsz megfelelőt. De ha jót akarsz venni, ennyit áldoznod kell. Az álláskeresés is ilyen, írj vissza és kérdezz rá, térítik e az utazási költséget.
2018. okt. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Mondjuk nalam egy ketkezi munkanal az interjura kert utazasi tamogatas kerdese lenne az utolso, amit hallanek a jelentkezotol.

Hogy miert? Aki ennyire kicsinyes, bizalmatlan, azzal valoszinuleg nem lenne felhotlen a viszony, mar egy sima irodai munkara is tobb elorelatst, sutnivalot varnek el a jovendobeli beosztottamtol.


Hasonlo megall egy ilyen elointerju kerdesenel is. Ha mar az elejen nincs meg a kolcsonos bizalom, akkor ne eroltessuk.

2018. okt. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%
csak tudod 1.5 óra az nálam pont Budapest. Vonat, buszjegy, oda-vissza cca-5-6000. Akinek nincs munkája , annak pont ez hiányzik?
2018. okt. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hiába 5-6 ezer, a munkáltatói oldalról rosszul fog kijönni, hogy azonnal kunyerálással indítasz.
2018. okt. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy szerintem a telefonbeszélgetéssel nincs baj.


Egyrészt alapból kérnék egy elérhetőséget, hogy kit keressek, kit értesíthetek ha odaértem, vagy közbejön valami. Másrészt nem bűn tisztázni a felmerülő kérdéseket. Persze előtte rákészülnék a kérdésekre és úgy tenném fel őket.

2018. okt. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
sajt lajos: van munkám és váltani szeretnék.
2018. okt. 4. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!