Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy alacsony fiúnak milyen...

Egy alacsony fiúnak milyen pályát/szakmát javasoltok?

Figyelt kérdés
Többször olvastam arról, hogy az alacsony férfiak a verseny, szolgáltató vagy pénzügyi szektorban abszolút hátrányban vannak, mert a cégek csak olyan embereket alkalmaznak akik beleillenek a vállalati imidzs-be és az ügyfélkör szemében is jó benyomást keltenek. Ezért van az, hogy fényképes önéletrajzokat kérnek mindenhol és az állásinterjúkon a dekoratív, csinos nők és magas, jóvágású pasik drasztikus előnyt élveznek kövér ill alacsony társaiknál. Nos én jelenleg egyetemista vagyok, de szenvedek vele (privátban esetleg írok erről) és nem akarom a végtelenségig húzni és szenvedni vele, hogy utána az állásinterjúkon szívjak amiatt, hogy nem vagyok vonzó munkavállaló (vagy ahogy a HR-es hiénák fogalmaznak: "nyitott, csapatjátékos, fiatalos"). Inkább kitanulok egy szakmát, amiben alacsony pasiként is megbecsülnek a tudásom és nem a kinézetem alapján. Tudnátok tippeket adni?

2018. okt. 4. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Elhiszed, hogy sokkal inkabb a kompetenciak fogjak erdekelni a ceget? Nalunk az IT vezeto nincs meg 160 centi, de egy igazi hadvezer a tag, nem is nagyon mernek vele ujjat huzni.
2018. okt. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
senkit se fog érdekelni hogy nézel ki. az már inkább ha nullán van az önbizalmad miatta (amit egyébként megértek, nőkkel ne sok jót remélj, de a munkának ehhez nincs köze)
2018. okt. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Programozóit mondjuk?

Magasról letojják, mennyire vagy magas/alacsony, amíg a megírt program jól működik...

2018. okt. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Mennyire alacsony (es vekony-konnyu) ?

Pl. zsoke?

2018. okt. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Zsoké, bányász, kerti törpe imitátor
2018. okt. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nem annyira jó a kiállásod, akkor tényleg ne olyan állást keress, ahol kirakatban kell lenned, hanem olyat, ahol a tudásod számít. Ez lehet bármilyen mérnöki tevékenység például.


De ha nem egy nagy világbank üzletkötője vagy, hanem valamilyen kisebb céghez mész el, ott is sokkal többet számít a tudásod, kevésbé tudják/akarják az imidzset megfizetni. Van egy ismerősöm, egy bolt fő üzletkötője/beszerzője, baromi jó fizuval, közben meg egy irritáló, igénytelen, nagyon rossz kinézetű balfék. De jól csinálja, amit csinál és ez számít a főnökének és az ügyfelelinek is.

2018. okt. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Még kimaradt:Harckocsik (tankok) személyzetének kimondottan alacsony termetűek a keresettek.
2018. okt. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
OKJ-s piacképes szakmákat tudnátok esetleg mondani, ha nem sikerülne a diploma? Gondolom pl. CNC programozóként csak a szaktudásom számítana (nem a HR-es hiénák előtti jópofizás) csak nem tudom, hogy ott mennyire akadályozna a munkakörömben az alacsonyság, mert csak üzemben gépekkel kell dolgozni és lehet a munkatársak se kezelnének egyenlő félként. Anno azért mentem informatikusnak, mert a sok kocka közül nem lógtam ki és szerencsére emiatt nem is ért még inzultus. De kérdés, mi történne ha egy másik irányba váltanék. A közgázosokról/jogászokról tudom, hogy iszonyat nagyképűek, azért sem akartam alacsony pasiként oda menni, mert ki lettem volna közösítve.
2018. okt. 5. 10:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Ennyire azért ne lihegd túl a dolgot. Alacsony vagy, oké, megy az élet tovább. Van itt az alkalmazottaink között 2 méteres kőműves, meg 1,50-es is. Létrázzák meg törpézik egymást, de ugyan úgy mindenki csesztet mindenkit poénból valamivel. Egy diplomás állásban már nincs ilyen beszólogatás.


Ha te magad tovább tudsz lépni ezen, akkor mindenki más is. Ha ennyi az életed, hogy jajj, kicsi vagyok, akkor soha nem jutsz előbbre.

2018. okt. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!