Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügyi-számviteli egyetemi...

Pénzügyi-számviteli egyetemi végzettséggel, jó angol tudással milyen fizetésre lehet számítani Budapesten?

Figyelt kérdés

BGE az egyetem. Frissen végzett egyetemistaként és tapasztalattal rendelkezőként is érdekel.


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat.


2018. okt. 5. 22:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Nyilván függ attól is, hogy konkrétan milyen tapasztalattal rendelkezel. Frissdiplomásként akár a nettó 2-300 sem elképzelhetetlen, 3-5 év tapasztalattal ennek akár a másfél-kétszerese sem. De ott már kevésbé a tanulmányaid, mint a valós képességeid számítanak. És ehhez a "jó" angoltudás nem feltétlenül elég.
2018. okt. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
Én ugyanilyen képességekkel, Corvinusos diplomával nettó 270-nel kezdtem tavaly. Most 340-nél tartok.
2018. okt. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Most vagyok elsős, aztán minimálbér és nettó 400 között mindent lehet olvasni. Nehéz ügy. :(


Nagyon köszönöm a válaszokat, megnyugtatóak! :)

2018. okt. 5. 23:33
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
Hidd el, a valóság közelebb áll a minimálbérhez, mint ahhoz, amit itt kamuznak mások.
2018. okt. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
Attól függ hol helyezkedsz el. Multiknál Budapesten kb. bruttó 300-450 ezer reális. Én br 380 ezerrel kezdtem 1,5 éve (szintén psz) azóta kb 30% emelést kaptam.
2018. okt. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%

Persze, hogy minden lehet olvasni kérdező, kicsit gondolkozzál. Elmész valami magyar kiscéghez favágó adatrögzítőnek, mint könyvelőtanonc, kapsz kb. minimálbért, mert arra egy majom is megtanítható szinte.

Ha elmész már Big4-hoz és van releváns szakmai gyakorlatod is plusz tehetséged és értékelhető nyelvtudásod, na ott számíthatsz magasabb kezdőfizetésre.

2018. okt. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%
Bruttó 400 alatt már nem nagyon találnak embert a nagyobb cégek szóval a nettó 250 -et azt felírhatod mint legalacsonyabb kezdő fizetés. Gyorsan emelkedik később.
2018. okt. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%

Nos, ha most vagy elsős, akkor jó helyzetben vagy. Még bőven van lehetőséged alakítani a majdani a kezdőfizetésed. A legfőbb tanácsom az lenne hogy minél hamarabb, (tehát mondjuk az első év elvégzése után,) keress gyakornoki helyet. Egy ~2 év gyakornoki tapasztalat sokat dobhat a majdani kezdőfizudon. Illetve így van esélyed megismerni a különböző területeket amiket majd elhelyezkedhetsz, és megtalalhatod hogy mi az amivel szívesen foglalkoznál. (Könyvelés, audit, kontrolling, etc...)

Illetve ne hanyagold el a nyelvtudásodat sem. Nem tudom jelenleg hogy állsz, de minél hamarabb szedj össze egy tárgyalóképes angolt, és megfelelő szaknyelvi ismereteket. Egy második nyelvet is elkezdhetsz.

Ezen kívül szeretik még a cégek a külföldi tapasztalatokat, mondjuk erasmus keretében, vagy vállalhatsz valami gatyi külföldi nyári munkat is. Továbba TDK-zhatsz, (bár kevés olyan téma van amivel a munkaerőpiacon is hasznosítható tudásra teszel szert), lehetsz demonstrátor, es hasonlók.

2018. okt. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%

Multinál SSCben br350ről indul, tapasztalat és nyelvtudás ezt 400ig felviheti.


Az hogy valaki jól BESZÉL angolul az már alap ilyen környezetben.


Én a helyedben arra igyekeznék mozogni amilyen munkát akarok végezni a későbbiekben. SSCben az ERP ismeret (SAP, JD Edwards, Oracle) számít, Big4 + Morgannél pedig a tényleges psz tudás.

2018. okt. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Jó ez a szak, lehet gazdag leszel h


A teszelÉrte . NE A


DD FEL!! SZURK


OLOK!!

2018. okt. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!