Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit ajánlhatnak programozó...

Mennyit ajánlhatnak programozói állásra úgy, hogy eddig mérnök voltam?

Figyelt kérdés

Mérnöki végzettségem van, mérnökként dolgozom. Semmi más összefüggésem nincs a programozással, csak annyi, hogy a matekot nekem is magas szinten megtanították, illetve volt két tantárgy programozási alapismeretek oktatására, ahol C++ volt. Önéletrajzomba beleírtam a skillek közé, mert pár hónapot mégiscsak eltöltöttem vele, plusz a tantárgy keretein felül még egy kicsit elszórakoztam vele, csináltam pár nagyon mini projektet, ilyen egy-két nap alatt elkészíthetőket. Igazából ez kb semmiség.

Feltöltöttem az önéletrajzom. Megkeresett egy HR-es, hogy érdekelne-e a szoftverfejlesztés, mert ha igen, akkor behívnának interjúra. Nem közvetítő cég, hanem egy nagy multi adott osztályának HR-ese.


Látja, hogy nem igazán foglalkoztam programozással, mert le van írva, hogy hol mit csináltam, mégis behívott.


Milyen kilátásaim vannak?



2018. okt. 7. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Kizart, hogy felvegyenek, hacsak egy cegnel nincs egy pozicio, ahol a fejlesztett rendszerben nagy szukseg lenne a mernoki tapasztalatodra is.
2018. okt. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Akkor miért hívnak be?


Nem csináltam az önéletrajzomba nagyobb látszatot a programozási tudásomnak, mint amilyen valójában.

2018. okt. 7. 16:33
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem lehet olyan, hogy ekkora munkaerő hiány van, hogy inkább megtanítják olyannak, aki nem még ért hozzá, de érdekli?
2018. okt. 7. 16:37
 4/11 A kérdező kommentje:
*nem ért még hozzá
2018. okt. 7. 16:38
 5/11 anonim ***** válasza:
29%

3

Nem.

Valószínűeg a HR-esnek fogalma sincs, mit csinál, vagy fel akar mutatni x embert, mert ő mennyit dolgozott.

2018. okt. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az én tapasztalatom az, hogy előbb meg szokták mutatni egy szakmabelinek is az önéletrajzot, mielőtt behívnának valakit.
2018. okt. 7. 16:51
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Ne legyenek kétségeid, a HResek nagyja nem tudja, mit keres és ugranak a kulcsszavakra. Ráadásul manapság a C++ keresett, sokkal többen tudnak C#-ban programozni meg Javában, amik szintén nagyon keresettek.


Az első beszélgetéseknék (telefonon, élőben) derül ki általában, hogy a szakmai vezető teljesen másra gondolt mint amit te tudsz (ismerőssel történt meg nemrég, pedig ő jobban benne volt a szakmai részében mint te a saját leírásod szerint).


Szóval ha ebben akarsz tovább menni, akkor gyúrj rá, neten van rengeteg anyag, rakj össze 1-2 picit komolyabb projektet, amire referálhatsz, nauld meg a szakzsargont, tesztelési metodika ismereteket, stb.


Ezen túl szíved rajta ha bemennél, nem kizárt hogy valami hibrid pozi kell nekik ami csak kis részben programozás, de ezt velük kell megbeszélned.

2018. okt. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%
Ha multiról van szó, akkor általában a felvételi 3 körös. Először a HR-essel beszélsz, akivel elbeszélgetsz, megnézi nem vagy-e teljesen életképtelen vagy hülye, ha ez megtörtént, akkor mehetsz tovább "tesztre", ezek lehetnek nyelvi tesztek, programozási tesztek. Ha ez is megvan, akkor a leendő főnököddel : Team Leader, Coach, akikkel beszélgetni fogsz, főleg szakmai dolgokról. Előfordulhat, hogy behívnak, de az a HR-es miatt van :( De szerintem ne csüggedj, én sok sikert kívánok neked!:))
2018. okt. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%

"Akkor miért hívnak be?"


Mert "skill"-kent emlited a C++-t.

2018. okt. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%
Ha hozzá sem tudsz szagolni a gyakorlatban, akkor nem termelsz profitot a cégnek. Ez ennyi. A többi csak duma az önéletrajzodban.
2018. okt. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!