Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha úgy hangoztatják hogy...

Ha úgy hangoztatják hogy munkaerőhiány van, akkor miért nem vesznek fel sehova? Már teljesen elvagyok kenődve.

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem, majd okjra jártam, idén nem sikerült a felvételi az egyetemre, ezért állást keresek. Már 3 hónapja próbálok állást keresni, de nem sikerül egyik sem. Rengeteg állást megpályáztam, de soknál még választ sem kaptam. Pedig a tudásomnak megfelelőket pályázok és mégsem. Már nem tudom mit csináljak.

2018. okt. 8. 22:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
37%
Munkaerőhiány csak kevés és jól behatárolt területeken van. Például informatika terén 17000 IT-szakember hiányzik. Mérnökből is igen kevés van. Közgazdászokkal ellentétben Dunát lehet rekeszteni.
2018. okt. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
18%
Az előző ostobaság ír, kozamgazdaszkent is könnyű elhelyezési, amúgy vagy teljesen munkaalkalmatlan vagy, vagy olyat pályától amire nincs tapasztalatod, vagy magas a berigenyed
2018. okt. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
22%

#2, azaz, ostobaság [sic] írok, ezért nem tud a közgazdászok jórésze a szakmájában. Nem viccből csinálnak másoddiplomát, vagy mennek ki külföldre.

A 90-es évek elmúltak, már rég kidurrant a közgazdászlufi, de ez téged ne zavarjon.

2018. okt. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
31%
Ismerek jopae közgazdász, olyat nem aki nem szakmában dolgozik... De legyen a te hited szerint:)
2018. okt. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
51%
Én is tapasztalatból írtam, elhiheted. 5 közgazdász ismerősöm is van, elég régi barátok, van, akit 15 éve ismerek már. Ebből 2 munkanélküli, 2 elment a Jewbilba futószallag mellé robotzombi munkára, és 1 tudott elhelyezkedni pénzügyi tanácsadóként úgy, hogy az apja ismerte a befektetési Bt. igazgatóját, és némi csúszópénzzel elintézte...
2018. okt. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
30%
Jó hát ha ilyen luzer ék a barátaid... Madarat tollárol....
2018. okt. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%

Talán "lúzerek". És nem, nem lúzerek, hanem egyszerűen az idők folyamán a tudásuk értéktelenné vált.

Te figyuka, a munkaerőpiac az nem egy kőbe vésett örök érvényű valami, hanem baromi képlékeny. Nem létezik olyan munkahely, ami feneketlen zsák, akármennyi jelentkezőt felvesznek, hiába van diplomája, doktorija, meg nyelvvizsgája. Adott egy poszt, van reá egy keretszám, és van X számú jelentkező. A túltelített szakmáknál elképesztően nagy a verseny, a HR-es képes csak azért kihajítani a kukába a CV-det, mert nem tetszik neki a képed, vagy mert az előtted behívott munkavállaló aládígért tízezer forinttal.

Jó, ha azzal is tisztában vagy, hogy egy csomó álláslehetőséget meg se hirdetnek, mert bennfennteseknek van fenntartva.

Biztos lehetsz benne, hogy rengeteg nagyon jó, képzett szakember van, akinek megvan a kompetenciája és a tudása is, de nem kap lehetőséget a bizonyításra, mert emberszámba sem veszik.


A kedves jelzőket, személyeskedést pedig légyszíves, hagyd ki a vitából. Ha jól emlékszem, nem sértegettelek.

2018. okt. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
54%

Lehet az önéletrajzoddal van a baj, nézesd át egy hozzáértő ismerőssel, és minden jelentkezéshez szabd az adott munkakörhöz. Ezen kívül olvass arról, hogy állásinterjúkon hogy kell jó benyomást kelteni. 3 hónap álláskeresés egyébként egyáltalán nem olyan kirívó, nem kell elkeseredni, tök normális.

A többi válaszadónak: az én közgazdász ismerőseim mind jól fizetett, menő helyen dolgozó, munkájukat szerető értelmes emberek. És van egy jópár belőlük, mivel én is az vagyok. Mérnökök, tanárok, kutatók stb. között is vannak életképtelen lúzerek, akik nyolc átképzés meg 10 év munkanélküliség után találnak egy minimálbéres állást amivel aztán elvegetálnak és szidják a rendszert szorgosan. Nem a közgazdász szakma a hibás, hanem az, hogy ilyen képzésre rengetegen jelentkeznek úgy, hogy nincs jobb ötletük, és azt sem tudják hogy eszik-e vagy isszák, aztán ha nagy nehezen el is végzik, két szót nem tudnak idegen nyelven kinyögni, vagy egy mondatot helyesen leírni (bár ez utóbbi szemmel láthatóan nálatok is gondot okoz). Így ne csodálkozzunk.

2018. okt. 9. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
24%

Az hogy szar helyen nézitek, még nem jelenti azt hogy nincs közgazdász hiány.


A BP, a Big4, a Morgan több száz embert venne fel azonnal.


[link]


Morgan karrier oldalon 112 nyitott pozi.


Bankok központjában mindegyiknél 20-30 nyitott pozíció


BB-nél több tucat :


[link]

2018. okt. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
33%
Ha kell a pénz akkor jelentkezz olyanra ami nem szakmai. Aki 3 hónapig nem talál semmit az nem is akar dolgozni. Ha csak egy minimálbér közeli állást elvállaltál volna 3 hónap alatt már az is kb 300 ezer forinttal több mint a mostani semmi.
2018. okt. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!