Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen karriert, pályát kéne...

Milyen karriert, pályát kéne választanom, ami mellett sok szabadidőm marad, de nem is halok éhen?

Figyelt kérdés

Amit szeretek az az írás, filozófia, politika, viszont ezekkel nem akarok hivatásszerűen foglalkozni, mert akkor csökkenne a mozgásterem ezeket illetően.


Gimnázium után elmentem egy gyárba dolgozni, ahol napi 8 óra mellett volt több-kevesebb időm, a fizetés viszont nem volt elég ahhoz, hogy elköltözzek otthonról, elvehessem a barátnőmet stb.


Most elkezdtem a jogot, de ez azt jelenti, hogy 5 évig egy helyben állok az életben a szüleim nyakán, és mire elvégzem leszek 28, tehát már ez a gondolat elveszi a kedvem az egésztől. Olyan idősen már gyereket akarok, nem pályakezdő lenni kicsivel több pénzért, amit korábban kerestem.


Gondoltam arra, hogy belekezdek az állattenyésztésbe, mert falusi gyerek vagyok, szóval tudom hogy kell bánni velük, de ez azon bukik meg, hogy nincs földünk takarmányhoz.


Szóval elég frusztrált és tanácstalan vagyok ezek miatt.


2018. okt. 9. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:

A frusztráltság és tanácstalanság az ismerethiányból származik. A tudást iskolában tanítják, továbbá önszorgalomból lehet bővíteni. Más út nincs.

Sokféle tudás van, mindet másképp értékeli a környezet. Ráadásul ez az értékelés folyamatosan változik.


Manapság például az állattenyésztés nem feltétlenül nyereséges, de lehet úgy is csinálni. Ma nálunk nem lehet.


Aki sokat tud, jobban átlátja a környezetét, jobban érti, mi miért úgy történik. Ebből tudja, mit érdemes csinálni. Sőt, ebből számítja ki a jövőt is. Nem hajszálpontosan, mert tudja, úgy nem lehet. De a fő irányait lehet. De ezt nem lehet konkrét esetre elmagyarázni, mert az azt jelenti, megtanítjuk az illetőt valamire. Ez pedig nem az a hely, ahol ilyesmit hatékonyan lehet.

2018. okt. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

Nos, 23 évesen te sem hiheted azt, hogy majd az állattenyésztés mellett lesz sok szabadidőd ...



Tehát tulajdonképpen 5 éve vagy felnőtt, semmilyen végzettséged nincsen, semmihez nem értesz, és odáig látod a jövőt, hogy azért ne kelljen a muszájnál többet dolgozni, de mindegy, mit?

2018. okt. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Pontosan, szóval az általam mondottak elismétlése helyett valami érdemi válaszért lennék hálás.
2018. okt. 9. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!