Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Főnökkel érdemes pereskedni?

Főnökkel érdemes pereskedni?

Figyelt kérdés

Megéri belevágni egy munkaügyi perbe ügyvédi képviselettel?

Vagy átlagembernek túl sokba fájna a peresledés az ügyvédi díj miatt?

Van,aki boztat,van ,aki azt mondja a főnökkel szemben nem nyerhető meg,nagyon sokáig húzódik,rengeteg pénzembe fáj.

Valaki volt már ilyen helyzetben?


2018. okt. 10. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Ha munkaügyi perre mész, akkor nem a főnököddel pereskedsz (mint magánszemély), hanem a céggel.


Miért ne lehetne megnyerhető egy per? Ha jogilag igazad van és ezt bizonyítani is tudod, akkor meg fogod nyerni, tökmindegy, hogy a másik fél a főnököd vagy a nagymamád esetleg egy tök ismeretlen ember.


Az más kérdés, hogy a munkahelyeden ebből adódhatnak khm... szituációk. De persze azt is elviheted perre. Előbb utóbb valaki majd megunja.

2018. okt. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%

Nem tudni milyen a jogi helyzet. Vannak dolgok ahol ehyértelműen igazad van és vannak ahol nincs.

Ha kétesélyes vagy igazad van akkor mindenképp érdemes. A níróság megítélheti neked azt ami jár és azon felül nem vagyoni kártérítést (most jóvátéttelnek hívják), amiből bőven kitelik az ügyvéd díja.


A bíróságok általában a munkavállalónak adnak igazat ha kétesélyes a dolog.


De ha benyújtjátok a keresetet a főnököd rögtön ajánlani fog peren kívüli egyezséget abban biztos lehetsz.

A legtöbb munkaadó valamivel sáros (fekete-szürke munka, járulékbefozetés, adózás, stb.) és nem szereti ha a hatóságok turkálnak a dolgaikban.

2018. okt. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Perel csak be, lehet lesz az ágazati bér 121 nettó is
2018. okt. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Perelhetsz, àm bármi a kimenetel a cégtől el kell jönnöd a végén. Ügyvéd tudja, hogy megéri-e, sokszor igen.
2018. okt. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A cégtől mindenképpen eljövök.

Az ügyvédnel a tárgyalások után szoktak fizetni? Vagy a per végén??

2018. okt. 10. 17:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Munkaügyi bíróságon ingyen is petelhetsz
2018. okt. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én ügyvédem a képviseletemet 60 ezerért + tárgyalásonként 10 ezerért vállalta el.

A perköltség alól mentességet kaptam, mivel a legutolsó érvényes havi fizetésem nem ért el egy bizonyos összeget, tehát perköltséget csak akkor kellett volna fizetnem, ha vesztek. Nyertem...

Kérdéses volt, hogy akkor átterheljük az ügyvédem költségét a cégre vagy sem. Én nagyvonalú voltam, nem kértem az átterhelést.

80 ezerbe került nekem az egész (nem egészen 1 havi fizetésem), 9 hónapig tartott, majd kaptam 1,5 milliót a cégtől.


A pert én indítottam, nem az ügyvédem. Őt később kértem fel a képviseletemre, ugyanis az első tárgyaláson még nem, de a többin már kötelező a jogi képviselet.


Ez 4 éve volt.



Nem mindegy, hogy miért pereskedsz, milyen előzményei vannak az ügynek. Nagyon nem mindegy.

2018. okt. 11. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!