Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közalkalmazottként kérhetek...

Közalkalmazottként kérhetek fizetésemelést vagy esélytelen?

Figyelt kérdés

Egy óvodában dolgozok. Adminisztrálok, rendezvényeket szervezek, kb. minden papírmunka az én feladatom, dekorálok, bizonyos napokon pedig gyerekekkel is vagyok (óvónőt helyettesítek). Ezt úgy tudom napi 8órában ellátni, hogy szinte minden nap itthon is dolgozok minimum 2órát, amivel tisztában van a főnököm és szóban hálás érte.

Viszont örülnék ha kicsit ez látszódna a fizetésemen, mert alig keresek többet egy dajkánál.

Van esély rá hogy kaphassak valami bérkiegészítést ?


2018. okt. 10. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Inkább váltsál állást, és mozdulj el a versenyszféra felé, ha beszélsz legalább angolul.

Közszférába nem azért megy az ember, hogy karriert építsen és sokat keressen.

2018. okt. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Kérhetsz, de nem fognak adni...
2018. okt. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Minek dolgozol otthon +2 órát?

Szóban hálás érte....hát ezért nem sok mindent kapsz a boltba...

2018. okt. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Dolgozna a bánatos úristen ingyen napi legalább 2 órát egy kösziért. Kérdező hozzám jössz esetleg takarítani, főzni ingyen? Megköszönöm nagyon szépen majd mindig, ígérem.
2018. okt. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%

"... amivel tisztában van a főnököm és szóban hálás érte"

Tehát hülyének néz. Munkahelyen elismerésként csak a forintosítható dolgokat kell figyelembe venni: fizetésemelés, céges telefon, számítógép vagy autó, utazás addiginál komolyabb támogatása és ilyenek. Minden más csak színjáték, mert egy fillérbe sem kerül. A munkáltatók tudják is ezt és a könnyen rászedhető igavonó barmoknál ki is játsszák ezt a kártyát. Megcsinálja a marha két ember munkáját is egy fizetésért, csak néha meg kell veregetni a vállát, hogy milyen f***a gyerek. A második bért megspóroltuk rajta.

Közalkalmazottként a bértáblának megfelelő fizetést kaphatsz, ott pedig oszlopot ugrani csak papírral lehet. Oszlopon belül meg majd az évek alatt ugrálsz előre, de az első 5 oszlopban még akkor is csak nyomorúságos összeget kapsz. Úgyhogy ha tetszik az élet itt, az óvodában és többet szeretnél keresni, akkor magasabb iskolai végzettséget kell produkálnod. Az otthoni munkáról meg célszerű leszokni, mert nem fizetik meg.

2018. okt. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Még a versenyszférában komoly fizetésekért sem szokás ingyen túlórázni, nemhogy a közférában minimálbérért....
2018. okt. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akik írtak látszik, hogy olyan helyen élnek ami tele van lehetőségekkel. Én kisvárosban élek ahol kb ez van normális vagy egy kisebb gyár (amíg tanultam ott dolgoztam, tudom milyen...)Ez mellett ami munkahely van oda csak protekcióval lehet bekerülni, ami nekem nincs. Családi okok miatt nem tudok jó darabig innét elmenni, illetve távolabb utazni se minden nap.

Ismeretlenül könnyű az ítélkezés, lehet hogy egy "igavonó barom" vagyok, de inkább ez mint a munkanélküliség vagy a közmunka diplomával! A határidőket pedig tartani kell, egyedül pedig nagyon nehéz így nincs más választásom mint itthon is dolgozni.

2018. okt. 11. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!