Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek egy mérnöknek...

Szerintetek egy mérnöknek több éves tapasztalattal meg lehet két milliót keresni? És milyen mérnöknek érdemes menni?

Figyelt kérdés

2018. okt. 14. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Meglehet, de szerintem Magyarországon nem, kivéve, ha Pakson vagy igazgató.

Amikkel van rá esély:


villamosmérnök

mechatronikai m.

gépészmérnök


Ezek fizetnek jól. A több éves ez esetben 20-30 év is van. Legalábbis szerény hazánkban.


PS.: ha a mérnökinfót is mérnöknek vesszük akkor az is elég jól fizet

2018. okt. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
*Meg lehet
2018. okt. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Persze, én többet is megkeresek, csak nem egy hónap alatt.
2018. okt. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
7%
Esetleg sok év tapasztalattal magánvállalkozóként talán építő, építészmérnököt tudnék elképzelni vagy valamilyen speciális területen képzett gépészmérnök vagy mechatronikai mérnök kereshet ennyit. De alkalmazottként Magyarországon szerintem sehol.
2018. okt. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
4: az építészt ne mondd, ott 300-500 között a reális, kivitelezésen valamivel több. Az más, hogy cégvezetelezőként nagy hasznot hajthatsz a kivitelezésből, de ahhoz nem kell mérnöknek lenni.
2018. okt. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Évente igen, sőt többet is, de bruttóban!
2018. okt. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
#4, hát építész, építő biztos nem! :DDDD
2018. okt. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

Nem Magyarorszagon, kivéve Ceoként vagy valami hasonló magas pozícióval.


Nyugaton simán kapsz ennyit.

2018. okt. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
2 millió forint az több mint nettó 6000 € -s fizetés. Ez még Németországban is magasan az átlag felett van és kiemelkedő bérnek számít. Középvezetők, 20 éve pályán lévő senior emberek kapják ezt az összeget.
2018. okt. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

Itthon alkalmazottként nem. Egy 10-15 éves releváns tapasztalattal rendelkező mérnök (villamos vagy gépész, építész nem) keres havi 500-800 eft nettó között. De ahhoz jó helyen kell munkát találni, és el kell kérni azt az összeget a munkáltatótól. Én 3,5 éve kezdtem főállásban a villamos szakmai tevékenységem. Előtte diákmunkán is ezzel foglalkoztam, az adta meg a stabil alapot. Az az ex kollégám akivel együtt kezdtem főállásban, már akkoriban egy rendkívül precíz, tapasztalt, robbanásbiztos elektromos tervező volt. Azóta is ugyan ott dolgozik, vidéken egy kisvállalkozónak, nettó 250 eft/hó-ért, és nincs teljesen bejelentve. Én onnan pont a pofátlan fizetések miatt eljöttem 2 éve, azóta Budapesten 2x annyit keresek mint ő, bejelentve. Kb. harmad-negyed akkora tapasztalattal. És nincs még meg a BSC diplomám.

Na így soha nem fog megkeresni még 300 eft-ot sem. Budapesten nettó 500-tól nézhetne állásokat, próbaidő után 550-600 eft-al dolgozhatna. De neki jó a kisváros.


Itthon egyéni vállakozóként tudsz keresni 1-2 millió ft közötti összeget, de dolgozni is kell érte. Pl. 10eft/lap áron megcsinálsz egy 150 oldalas elektromos rajzot 2 hét alatt, vagy bevállalod egy projekt PLC programjának írását 15eft órabérrel, és 2 hét alatt kiszámlázol 120 mérnökórát, szintén elég jó bevétel. Plusz utóbbi esetben 5 nap beüzemelés, naponta 10 eft kiszállás+8 óra munka 20 eft-os beüzemelési órabérrel számlázva. 3 hét alatt keresel vele bruttó 2,65 milliót 3 hét alatt. Ebből levonod a költségeid (szinte csak üzemanyag), meg adózol, közel 2 millió ft nettó megvan.


Viszont ilyen jellegű tevékenységhez nagyon komoly kapcsolati háló kell, amit úgy tudsz megszerezni, hogy előtte ~10 évig alkalmazottként dolgozol. Nem beszélve a szakmai tapasztalatról. Plusz, a szoftver licenszek, egy tervező szoftver Professional licensze 5-10 millió ft között mozog.

2018. okt. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!