Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fejlesztő/programozóként hol...

Fejlesztő/programozóként hol érdemes távmunkát keresni, ha olyan országba költözöl ahol nem ismered a nyelvet?

Figyelt kérdés

Kicsit talán kétségbeesettségre utal, hogy itt eszem fel ezt a kérdést, de ez van. Barátnőmet követve Franciaországba, egy kis városkába tervezek költözni november végével (és attól most lehetőleg tekintsünk el, hogy ez mennyire hülye ötlet :D ). A jelenlegi munkahelyemen már felmondtam, viszont nem sok lehetőséggel kecsegtet munka terén a kinti lét. A nyelvet nem tudom, Párizs másfél óra vonatútra van, a környező városokban meg kell a francia nyelvtudás.

C# és .NET fejlesztéssel foglalkoztam eddig, eleinte tesztautomatizálás később desktop alkalmazások (WPF és WCF is) fejlesztésével. Web-es tapasztalatom kevés, van némi backend fejlesztési tapasztalatom régről, de az is kevés és ma már aligha lenne elég felfrissítés nélkül. Angolom jó, németem épphogy tűrhető.

Már vagy egy tucat nemzetközi és egyéb oldalon regisztráltam, feltöltöttem CV-t meg online profilt, de egyelőre semmi. Persze szeretnék nagyon ha ide-oda költöznék, de Franciaországhoz vagyok kötve.

Egyéb lehetőségek vagy olyan oldalak, jobportalok érdekelnének, amelyek felett esetleg elsiklottam, hátha sikerül megfogni valamit, különben fejlesztő létemre eltartott leszek, vagy mehetek babysittelni, mert beszól az asszony, de akkor meg inkább hazahúzok vissza Pestre.. :)



2018. okt. 18. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Keress egy multit Párizsban ami támogatja a home office-t és nem probléma nekik, ha csak angolul tudsz. Heti 2-3x bemész 1.5 óra vonatozgatással, maradék időben meg otthonról dolgozol.
2018. okt. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sőt, ha nem kell bejelentkezned távoli gépre munkához (ha igen, akkor necces a net elérés), akkor még vonatozás közben is dolgozhatsz valamennyit ezzel lefaragva a napi munkaidőből.
2018. okt. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Amúgy meg nem értem, hogy miért megy bárki egy olyan országba lakni, ahol nem beszélni a nyelvet...

2018. okt. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1-2: Na igen, köszi, én is valami hasonlóra gondoltam, mert a másfél órán túl még is el kellene vergődni a céghez Párizsban, ami ki tudja milyen messze van. De a heti 2 nagyon max 3 beutazást azért vállalnám. Akkor szerintem végigmegyek az ottani multikon, hátha.


Lonely Island: na igen, ezeket nézegetem néha, de csomó itt az ASP.NET, Fullstack, Javascript pozíció amiben nincs gyakorlatom, vagy vajmi kevés. Így remote-ban aligha tudnék kezdeni valamit, betanítani meg gondolom nem akarnak majd. Szereztem egy csomó oktató anyagot ezekről, ha kimegyek nekiállok ezerrel tanulni, de addig...

Azért megyek ilyen országba, mert együtt szeretnék maradni barátnőmmel és a távkapcsolat nem nekem való. Az ő kiküldetése bár csak 2-3 évig tart, azért sok idő az, meg pénz is ha pár havonta utazgatni kéne, hogy lássuk egymást. És az nekem is kevés lenne. A nyelvre is rá fogok feküdni ha kint vagyok, lehet az ő cégétől is kapok majd egy 70 órás nyelvtanfolyamot csak úgy.

2018. okt. 19. 13:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért megpróbálhatsz jelentkezni egy párra, ami nagyjából illik a profilodba. Amikor én elkezdtem távmunkában dolgozni, bevallom, a T-SQL nem volt az erősségem, sőt. Viszont a C#/Typescript/React nagyon is, szóval felvettek. Közben pedig megtanultam az adatbázist rendesen, méghozzá úgy, hogy fizut is kaptam érte...

Itt van pl ez: [link]

Enyhén specifikus tudást kérnek, de ha otthonosan mozogsz kripto körökben, akkor tuti érdemes megpróbálni. Nekem kb. 80-85%-ban vág a profilomba, és a fizetést elnézve lehet, hogy elcsábulok :D

2018. okt. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A webfejlesztés egyáltalán nem illik bele a profilomba, nincs valós munkatapasztalatom a területen. Nekem ebből a C#/Typescript/React hármasból pl. csak az első van meg, de legalább az erősen.

A linkelt állás se lenne rossz, bár tényleg nem vagyok otthon a kripto témában, és .NET Core-ban sem, de van már egy rakat oktatóanyagom, szóval fejleszteni fogom magam.

Ha meg azt mondod, hogy így is érdemes néha jelentkezni, hogy nem 100%-ban felel meg az ember minden feltételnek, akkor lehet bepróbálok pár ilyen pozíciót, hátha.

2018. okt. 21. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!