Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyi pénzért...

Szerintetek mennyi pénzért érdemes itthon maradni?

Figyelt kérdés

Mindig beleesek az ausztriai fizetések csábításába és folyton elbizonytalanodom. Kint a képzettségemmel 1800-2000 euro között tudnék keresni ebből lejönne a szállásra és egyebekre nagyjából 500 euro. Valamint ott a dupla a visszaigénylések és nem utolsó sorban az osztrák bejelentés.

Itthon alapból 250ezer forintot kapnék valamint ha van lehetőségem maszekolgatni akkor 300-ra kitudom egészíteni csak ez azért nem biztos hogy minden hónapban működne.Azt érzem ha itthon maradok nem jutok előbrébb az életben kint viszont nem tudom ,hogy jól érezném magam.

Ti mit tennétek a helyemben?



2018. okt. 19. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Én maradnék itthon.
2018. okt. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Kapsz is állást vagy csak elméletben van ott munkád?
2018. okt. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha komolyan ráállnék az ügyre akkor meglenne a kinti munkám.
2018. okt. 19. 20:20
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Van konkrét hivatalos meló vagy csak filózól? Szállás vagy lakás ? Az biztos hogy fél év után jár 13 . majd 14. havi
2018. okt. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Itthon maradnék.
2018. okt. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Abban az esetben ha csak a pènz a meghatàrozó szempont a döntésedben, akkor egyèrtelműen Ausztria a jó választás.

1800-2000€ már alapvetően is több mint a 300 000Ft. Gondolom szállásra, kajára, egyébre itthon is költesz.

Emellett kapsz 13. és 14. havi fizetést (Én már 1 hónap után kaptam, persze annyit ami erre az időszakra járt). Ez éves szinten 3600-4000€ a fizetéseden felül.

Sokan nem gondolkodnak előre, viszont érdemes eljátszani a gondolattal, hogy bizonyos idő után Ausztriából is kaphatod majd a nyugdíjad (ugye hiába maszekolsz, az nem számít Magyarországon, ha majd a nyugdíjat intézed).

Emellett lesz osztrák betegbiztosításod, amivel ellátnak bármely körülmények között európai körülmények között.


Most nem megyek bele az egyéb, nem keresethez kapcsolódó előnyökbe, mert nem erre voltál kíváncsi. A helyedben (bár én már Ausztriában élek) kijönnék, ha csak nincs valami ok, ami feltétlen Magyarországon tart.

2018. okt. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%
Menj, és ne gyere vissza.
2018. okt. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én magam is leléptem Ausztriába amit nem bántam meg. Meg kell próbálni, aztán ha nem működik akkor ugyan úgy hazamehetsz.
2018. okt. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!