Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha próbaidő alatt mondok fel,...

Ha próbaidő alatt mondok fel, muszáj a főnökkel beszélnem?

Figyelt kérdés

Egy nagyvállalatnál dolgozom másfél hónapja, a cégigazgató vett fel, de a közvetlen főnököm (akivel napi kapcsolatba vagyok) egyik másik személy, az osztályunk vezetője. Hallottam már a cégen belül érdekes dolgokat a cégigazgató stílusáról, de én ezt a felvételi elbeszélgetéskor nem tapasztaltam. Péntekenként szokott értekezletet tartani, ezen mindegyik osztályvezetőnek részt kell vennie. Most pénteken állítólag elég rossz kedve volt, kiabált és mindegyiket jól leszúrta.

Nekem volt hozzá időpontom, mivel amikor felvett úgy beszéltük meg, hogy másfél hónap után átbeszéljük hogyan haladok a betanulással. Úgy indult az egész, hogy elkezdte az osztályvezetőmet szidni, hogy nem csinál semmit. És mivel én az ő irányítása alatt dolgozom, ezért feltételezi, hogy én se csinálok semmit. Németből felsőfokú nyelvvizsgám van, jelenleg önszorgalomból angolt tanulok. A jelenlegi munkámhoz egyébként egyáltalán nem kell az angol, a cégnél is nagyon kevesen beszélnek angolul. Felhozta ezt negatívumként, hogy örüljek neki, hogy a yes-no szókincsemmel még itt dolgozok és ha nem teszek sürgősen egy középfokú nyelvvizsgát, akkor keres mást. A feladataimat nem beszéltük át, csak a lecseszést kaptam tőle én is.

Amikor beszámoltam erről az osztályvezetőnek, ő csak legyintett, hogy ne foglalkozzak vele, neki ilyen bunkó stílusa van, gyakran előfordul hogy mindenbe beleköt. Ha fel akart volna nekem mondani, akkor felmondott volna, de nem tette, szóval nála ez a fenyegetőzés szimpla "erőfitogtatás" volt.

Én úgy gondolom, hogy nem szeretnék ilyen helyen dolgozni, ahol a cégigazgató ha éppen úgy tartja kedve bármikor ordítozhat velem és ilyeneket vágjon a fejemhez, hogy én egész nap nem csinálok semmit.

Elkezdtem keresgélni és lenne más álláslehetőségem, ezért arra a döntésre jutottam, hogy jövő héten azonnali hatállyal felmondok. A történtek után elképzelhetőnek tartom, hogy elkezd értetlenkedni és behívat magához, hogy mondjam meg miért akarok elmenni. Szerintem nem kötelességem megindokolni a próbaidő alatti felmondásom. Úgy gondoltam, hogy az írásos felmondásomat odaadom titkárnőjének, a többi teendőt pedig a munkaügyessel elintézem. Ha behívat, akkor pedig megmondom, hogy sietnem kell a hivatalos ügyeimet intézni, úgyhogy nem érek rá vele beszélni.



2018. okt. 20. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem

Próbaidő alatt bárki bármikor felmondhat szó nélkül!

2018. okt. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia, ez így teljesen rendben van. Add be a felmondásod, esetleg az osztályvezetőddel beszélhetsz még, de nem kötelező a cégvezetővel is beszélned.

Legalábbis én 1x hasonlóan mondtam fel próbaidő alatt, a cégvezetőnk nem volt bent, én meg pont akkor vittem a felmondásom és a közvetlen főnökömnek adtam oda és neki jeleztem (bár titkárnő, ilyesmi, nem volt). Normális volt, megkérdezte miért döntöttem így, elmondtam és elbúcsúztunk. Sok sikert!

2018. okt. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt felmondhatsz indoklás nélkül, de ettől független illik szólnod valakinek leginkább a munkaügyön szokás ez ilyen nagy cégeknél hogy töröljenek az adatbázisból, hogy lássák a rendszerbe hogy már nem dolgozol ott és ennyi. Egyébként ha még aznap dolgozol, még úgy döntesz hogy az napodat ledolgozod és behívat az igazgató és kíváncsiságból számonkéri hogy miért döntöttél így, te megmondod hogy kaptál jobb lehetőséget és mindenképp élni szeretnél vele pont. próbaidő alatt nem vagy köteles megindokolni a felmondásod okát, de a munkáltatónak sem, ha ő küldene el. Udvariasságból elég neked ennyit mondanod. Semmi köze hozzá.
2018. okt. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hiába mondanak mást, az írásban megkötött szerződést/megállapodást mindig írásban mondjuk fel!

A jelen helyzetben beadott felmondásod nem kell indokolnod. Dátummal ellátva vetesd át a munkáltatóval a saját példányodon!

2018. okt. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!