Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az alábbi módon felmondhatok...

Az alábbi módon felmondhatok próbaidő alatt, továbbá hány nap alatt postázzák ki a papírjaimat?

Figyelt kérdés
egy munkaerő kölcsönző cégnél vagyok jelenleg próbaidős, viszont 2 hét múlva már mehetnék külföldre. A kérdésem az lenne ha 29.el beadom a felmondásom elképzelhető , hogy azon a héten vagy a felmondás napján a munkaügyi központba is betudjam jelenteni magam? Mármint hány nap alatt küldi meg a munkaerő kölcsönző a papírjaimat? (trenkwalder)
2018. okt. 25. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem lehet tudni, néhány naptól néhány hétig terjedhet. Persze megkérheted őket, hogy vegyék előre mert neked prioritás.


Azt nem írtad, hogy minek kellenek a papírok ahhoz, hogy külföldre menj, dehát egyik kérdés sem lehet teljes, különben elveszne a találgatás izgalma.

2018. okt. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én egy pénteki napon mondtam fel, következő szerdán mehettem a kilépő papírokért (mondjuk nem Trenkwalder). Szerintem kb 0 az esély rá, hogy két napon belül elkészüljön, pláne, hogy rövid hét, sokan szabin lesznek. Ettől függetlenül bemehetsz a munkaügyibe regisztrálni, és attól a naptól majd járni fog a pénz, de később be kell majd vinned a papírokat is.
2018. okt. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1.- ha közvetítő cégnél vagy, akkor tanulmányozd alaposan a munkaszerződésedet, hogy abban mit írnak, hogy szól a szerződésed?

2.- ha 29-én adod be a felmondásodat próbaidő alatt, akkor csak másnaptól, azaz 30-ától vagy munkanélküli, tehát egyazon napon nem adhatod be.

3.- ha másnap bemész a munkaügyibe, akkor még nem lesznek nálad a kilépő papírjaid - tehát hiánypótlásra vissza kell menned

4.- minek adod be a munkanélkülire a regisztrációdat, ha 2 hét múlva külföldön kezdesz? Több a papírmunka vele, mint amennyit nyersz az egészen... arról nem beszélve, nem írtad, mióta dolgozol: lehet, nem is vagy jogosult álláskeresési támogatásra.

2018. okt. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja, lemaradt- elvileg az utolsó munkában töltött naptól számítva 5 munkanap múlva kell megkapnod a papírt - de most a hosszú hétvége miatt ez az 5 munkanap igen sokára fog lejárni.

Ha meg közvetítő cégnél vagy, akkor lehet, még bonyolultabb.

2018. okt. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!