Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű szerződésemet...

Határozott idejű szerződésemet hosszabbítgatja a főnököm. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 3 hónapra köti meg a szerződéseimet, majd hosszabbítja, amikor lejár. Májusban felmondtam, visszakönyörgött május végén, azóta megint ezt játszuk, ahogy május előtt egy éven keresztül. Jól keresek, ezért nem szeretnék váltani. Amikor megkérdeztem, miért nem kötünk már végre határozatlan idejű munkaszerződést, közölte velem, hogy “három évig biztos nem, mert megesküdtem”. Nem normális a főnököm szerintem, én meg már korban vagyok, szeretnék családot a közeljövőben. Mit tanácsoltok? Köszönöm a segítséget

25/L



2018. okt. 27. 09:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A szerződést te is aláírod. Ha nem tetszik, ne írd alá.
2018. okt. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tetszik akkor nem írod alá. Egyszerű.
2018. okt. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehetséges. Én állami munkahelyen voltam így. 3 évig hosszabbítgattak, mire végül 3 év után levéglegesítettek.
2018. okt. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

“három évig biztos nem, mert megesküdtem”

Ő esküdött meg, hogy nem fog határozatlan szerződést adni, vagy azért nem vesz fel határozatlanra, mert te megházasodtál?

Ha utóbbi, akkor keress másik munkahelyet, ha családot akarsz, mert így csak 25 ezer gyest fogsz kapni, ha szülsz. Nem értem igazán, milyen tanácsot vársz...

2018. okt. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm a válaszokat!

Az “eskü” arra vonatkozott, hogy megesküdött, három évig mindenki határozott időre lesz bejelentve, és csak utána határozatlanra.

Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy ha nem írom alá a következő munkaszerződés-hosszabbítást, de esetleg továbbra is ott dolgozom, határozott marad-e a munkaviszony. Olvastam ezt is, azt is, ezért írtam ki a kérdést. Bár lehet, hogy hülyén 🙂

2018. okt. 27. 10:01
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha, és ment a zöld kéz mindenkinek.
2018. okt. 27. 10:02
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja*
2018. okt. 27. 10:02
 8/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Az “eskü” arra vonatkozott, hogy megesküdött, három évig mindenki határozott időre lesz bejelentve, és csak utána határozatlanra."


15 év is a 3 után van :)


"Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy ha nem írom alá a következő munkaszerződés-hosszabbítást, de esetleg továbbra is ott dolgozom, határozott marad-e a munkaviszony."


Ha nincs munkaszerződésed, akkor miért dolgoznál ott? Jófejségből? Mert ugye fizetni nem köteles. Beengedni sem.

2018. okt. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Ha nem írod alá a következő munkaszerződést akkor nem tudsz ott dolgozni sem, mivel nem lesz munkaszerződésed. Nincs olyan, hogy munkaszerződés nélkül dolgozunk valahol, mert azt hogyan, észrevétlenül ott vagy? Senki se tud rólad, a vezető sem és majd kéred hó végén a fizetést? A lényeg a munkához kell szerződés, akár határozott idejű akár határozatlan, de kell.


A határozott idejű munkaszerződés dátum szerint érvényes amit meg tudsz nézni a szerződésedben. Semminek sem kell történnie hogy lejárjon mert dátumok vannak benne. Vagyis nem kell megszüntetni a munkaviszonyt, ha lejár akkor lejárt.


"esetleg továbbra is ott dolgozom, határozott marad-e a munkaviszony"


Igen határozott marad, de lejárt érvényességi idővel. A határozott mivolta persze nem változik, de érvényessége már nem lesz.


Más. Ahol határozott munkaszerződéseket kötnek ott vagy bármikor meneszthetnek, vagyis nem hosszabbítják meg. Ha jól fizet ez jó pont, de próbálj utána érdeklődni kollégáknál, mennyire történik meg ténylegesen a véglegesítés. Ha ez jó munkavégzés esetén valóban reális akkor okés és érdemes lesz kivárni. Csak tájékozódj erről.


Ha azt tudnád meg, hogy sokakat akár jó munkavégzés mellet is meneszt a cég a 3 év után, még akkor is megérheti a jó fizetés miatt legalább 2 évet ott lenni. Esetleg közben lehet nézni állást, mert találhatsz olyat ami ezzel egyenértékű és határozott idejű.

2018. okt. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Határozott idejű szerződése egy dolgozónak maximum 5 éven át lehet. Addig játszhatja ezt.


Ahol birka lelkű alkalmazottak vannak ott ez nagyon is előnyös a munkaadónak, mert könnyedén meg tud szabadulni legkésőbb 3 hónap után bárkitől, akivel problémája van, esetleg ahogy te is mondtad családot alapít...

2018. okt. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!