Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szabadságra alkudni lehet...

Szabadságra alkudni lehet Magyarországon?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy Amerikában divat az állásinterjún nemcsak fizetésre, hanem szabadságra is alkudni. Tehát ha több pénzt nem adnak, adnak-e több nap szabadságot Magyarországon? Milyen jogi lehetőségek vannak?

2018. okt. 27. 18:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem, törvény írja elő, hány napod van.
2018. okt. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Mindent lehet, de ha nem felsővezető vagy esetleg valami extra ritka szakterületen szakértő, akkor max kiröhögnek

De az USAban azért alkudnak szabira, mivel ott nem jár fizezett szabi a legtöbb államban, ahol jár ott is csak pár nap. Ezzel szemben Magyarországon törvény garantálja a fizezett szabadságokat

2018. okt. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Tudtommal az USA-ban nincs szabályozva az évi szabadnapok száma, nincs megadva egy minimum. Ebből kifolyólag logikus, hogy az ajánlat része a cég által felkínált szabadnapok száma is.
2018. okt. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Magyarországon fix szabadságok vannak 20 naptól 35 ig.
2018. okt. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Magyarországon is van, ahol extra szabadságot ad a munkaadó munkaszerződés alapján, ez elvi lehetőség, de ritkán élnek vele.
2018. okt. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Az USA-ban ahogy már írták nincs szabályozva minden államban a szabadnapok (fizetett) mértéke, így ott az tulajdonképpen egy béren kívüli juttatásnak tekintendő.


Itthon ez remekül szabályozva van. A törvényi lehetőség adott ellenben arra, hogy pozitív irányban egy cég eltérjen ettől (tehát több szabit adjon mint kötelező). Ez rögzíthető munkaszerződésben de én ilyenről őszintén még nem is hallottam itthon.

2018. okt. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
84%

Mo-n van 20 nap alapszabadságod, erre kaphatsz az életkorod alapján pótszabadságokat, illetve, ha gyermeket nevelsz, arra is jár pótszabadság.

Törvényileg meghatározott, egyedi esetekben (gyermeked születik, közeli hozzátartozód elhal) szintén kapsz rendkívüli szabadságnapokat.

Persze, ha penge vagy, megpróbálhatsz alkudni több szabadságnapra,acég adhat többet, mint amennyi elő van írva, de őszintén, én ilyet még nem láttam.

2018. okt. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
Igen, lehet, de nem túl gyakori.
2018. okt. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Semmi nem tiltja, de itthon még nem vált szokássá...
2018. okt. 28. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Itthon, a BlackRocknál például nincs fix maximálisan kivehető fizetett szabadság, ésszerű keretek között, a projekt állásától függően simán plusz 1-2-3 héttel több fizetett szabadságot vehetsz ki, mint amennyi törvényileg járna. Sőt, vannak más ilyen helyek is.
2018. okt. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!