Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi élet? Jól döntök?

Külföldi élet? Jól döntök?

Figyelt kérdés

Külföldre költözöm november elején. Vélemények érdekelnének, hogy vajon jól döntöttem-e.

A helyzet a következő. Nem keresek itthon rosszul, 300e fölött minden hónapban, bár ezért nagyon sokat túlórázom. VISZONT! Nem tudok félretenni, mert anyám tartozást csinált a nevemre, a fizetésem 50%-át vonják. Nagyon szeretnék már egy saját házat. Arra jutottunk, hogy itt hagyunk csapot-papot és kimegyünk külföldre. Lakás van, ismerőstől bérlünk, elég jó áron 300euro+rezsi/hó, és 4en fizetjük, úgyhogy ezzel szerencsénk van. Németbe megyünk, a nyelvet nem igazán beszélem, 1évet tanultam csak, inkább angolos vagyok. Tudnék menni étterembe mosogatni 1200-1300 euróért, de annyira nem szeretnék konyhán dolgozni, arra gondoltam inkább nézek valami szállodai melót. Nyelv nélkül el tudok helyezkedni, pl. mint szobalány? Kicsit bennem van a félsz, hogy itt hagyok mindent, biztos állást (bár a főnököm visszavár, ha nem jön össze), albérletet, ahol egyébként imádtam lakni és megfizethető volt.

Rosszul döntök vagy lehetséges, hogy össze tudom szedni magam anyagilag?



2018. okt. 29. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ha tényleg 300 fölött keresel akkor nem okos dolog kimenni főleg nyelvtudás nélkül át fognak vágni és csak aljamunkára fogsz kelleni...
2018. okt. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Hát, ha az 1200 euróból levonjuk a 300-at, akkor nem keresel sokkal jobban, mint most, persze a magyar bérből is lejön az albi.

Nem tudom a jelenlegi állásodat mennyire szereted, de biztos nem fog jobban tetszeni a mosogatás, többnyire az sem 8 órás meló. Hotelek nagyon sokszor szezonálisak, ismerek kint dolgozókat, ők tavasztól őszig nyomják, aztán fél év szünet.


Jól elcseszte az életedet édesanyád, viszont a maradék fizuból valóban nem rózsás a helyzet. Mikor jár le a hitel?


Ellenben, lehet, hogy jobban is kereshetsz külföldön és megtetszik az ottani élet. Akiket ismerek, mind rövid távra terveztek kimenni, de soha nem jönnének vissza, pedig nem elit melókat végeznek. Szóval egy próbát megérhet, főleg, ha visszavárnak.

2018. okt. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem lenne pár felvetésem.


"Németbe megyünk, a nyelvet nem igazán beszélem"

Úgy tudom, hogy a németek nem igazán fognak veled angolul beszélgetni - elvárják, hogy ha hozzájuk mész, németül beszélj - tehát én előbb ráerősítenék a németre és csak utána mennék ki.


"Lakás van, ismerőstől bérlünk, elég jó áron 300euro+rezsi/hó, és 4en fizetjük,"


Mármint hogy összesen 4-en fogtok kimenni? Édesanyáddal együtt? Ha igen, akkor a 4 emberből hány beszél németül? Vagy az ismerőshöz költöztök? Ő beszél németül? Tud segíteni munkát keresni?


Ha anyukáddal együtt költöztök - és gondolom, Ő sem beszél németül - akkor bizony Ő nagyon rosszul fogja érezni magát, hogy még bevásárolni sem tud egyedül.

Itthon Ő kap valamilyen jövedelmet vagy dolgozik?


"Rosszul döntök vagy lehetséges, hogy össze tudom szedni magam anyagilag?"


Amit nem írtál és talán nem számoltad bele, hogy az 50 %-os letiltást (ezek szerint kb. 150 ezer ft-ot) kintről is fizetned kellene, különben jönnek a végrehajtók és "viszik a házat".

2018. okt. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A tartozas nem evul el azert mert kulfoldre mesz. Megtalalnak ott is mivel az europai orszagok kozott van egyezmeny, hogy a nem fizeto adosokrol adatot szolgaltassanak.
2018. okt. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, igyekszem mindre válaszolni:


1. "Nem tudom a jelenlegi állásodat mennyire szereted, de biztos nem fog jobban tetszeni a mosogatás, többnyire az sem 8 órás meló."

- Október hónapra kb. 365ezer forint lesz a fizetésem. Viszont ezért 354 órát dolgoztam... Napi 16 órát. Tehát, ha kb. ugyanennyit keresnék kint, viszont mondjuk csak 200órával havonta, már az is segítség lenne, mert 354 óra havonta nagyon fárasztó.


2. "Jól elcseszte az életedet édesanyád, viszont a maradék fizuból valóban nem rózsás a helyzet. Mikor jár le a hitel?"

- Sajnos ez nem hitel. Ezek végrehajtások, több felől. Jelenleg 6 letiltásom van, két cégbe vagyok bejelentve, mindkettőből vonják az 50%-ot. De mivel egyszerre max. csak kettőt vonhatnak, a másik kettő sorban áll és közben kamatozik tovább... Tehát sosem fog lejárni valószínűleg...:( És valószínűleg jönni is fog még melléjük több.


3. "Úgy tudom, hogy a németek nem igazán fognak veled angolul beszélgetni - elvárják, hogy ha hozzájuk mész, németül beszélj - tehát én előbb ráerősítenék a németre és csak utána mennék ki."

- Természetesen ráfekszem a németre, tudom, hogy úgy sokkal többre fogok menni, csak egyelőre amíg nem megy társalgási szinten érdekelt volna, hogy így találnék-e melót.


4. "Mármint hogy összesen 4-en fogtok kimenni?"

- Párommal megyek és a sógornőmék ketten a párjával. Édesanyámmal nem túl szoros a kapcsolat az előzmények miatt. Németbe van ismerős akitől bérelni fogjuk a lakást. Ő beszél németül. Ő tudna munkát az étterembe, amit már említettem a kérdésben.


5. "Amit nem írtál és talán nem számoltad bele, hogy az 50 %-os letiltást (ezek szerint kb. 150 ezer ft-ot) kintről is fizetned kellene, különben jönnek a végrehajtók és "viszik a házat".

- A házat már elvitték... Ezt kaptam anyámtól. Hogy nincs lakásom, csak tartozásom. Én meg halálra gürizem magam, hogy aztán a fele fizetésemet levonják az ő hülyesége miatt.


6. Tudom, hogy nem évül el a tartozás. De talán többet tudnék félretenni kint, mint itthon 0-át.

2018. okt. 29. 14:25
 6/12 anonim ***** válasza:

"- Párommal megyek és a sógornőmék ketten a párjával."


Na igen, ezért kérdeztem, jól sejtettem, amit gondoltam: szóval egyszerre 4 embernek kellene munkát találnia ahhoz, hogy mindannyian tudjátok fizetni a szállást.

Ha Te találsz munkát, de a párod nem, vagy Ti ketten találtok, de sógornődék nem, akkor máris gond van a fizetéssel: pl. egy ember fizeti a szállást, belőle élnek - akár csak átmenetileg is - a többiek.

Barátnőmék mentek ki Franciaországba a férje TESTVÉRÉHEZ, építőipari melóra, aztán nemsokára kezdett kiderülni, hogy a testvér nagyobb lábon él, mint amennyit keresett, egy darabig fizetett, de aztán már nem tudott, sőt, kinti cégeknek is tartozott, a végén ott maradtak idegenben a barátnőmék egy fillér nélkül, gyerekkel, mert a testvére nem fizette ki.

Az volt a szerencséjük, hogy volt a környéken egy másik magyar, aki erről tudomást szerzett, tudta, hogy jól dolgozik a srác, s így felvette. De sajnos tönkrement a kapcsolatuk, hazajöttek, elváltak.


Legyen szerencséd - ezt csak azért írtam le, mert kint sem fenékig tejfel az élet.

Sajnálom, hogy a ház már elment - akkor sok vesztenivalód nincs.

2018. okt. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)

Igen, tudom, hogy kint sincs kolbászból a kerítés, de azt is tudom, hogy idáig mindenhol megálltam a helyem, talpraesettnek tartom magam.

Azt nem írtam, hogy természetesen mindnyájan annyi pénzzel megyünk ki, hogyha esetleg 2-3 hónapig nem találunk munkát se legyen semmi gond.

Legrosszabb esetben meg marad a mosogatás, ahová már "tegnap" mehetek :D

Köszönöm még 1x

2018. okt. 29. 16:21
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyud hogy csinált tartozást a nevedre? Ráadásul sokfelé tartoztok.
2018. okt. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Volt egy öröklakásunk, az én nevemen volt minden. Kb. egy évig nem dolgozott, úgyhogy felhalmozódtak a számlák, teljesen be volt pánikolva, hogy elveszik. Úgyhogy megkért, hogy vegyünk fel jelzáloghitelt, természetesen az én nevemre, és akkor abból kifizet mindent, a jelzálogot fizeti. Hozzáteszem 15éves korom óta nem élek otthon, mert iszik. 16éves korom óta dolgozom. Mivel anyámról van szó, nem gondolná az ember, hogy ő szúr hátba, nyilván felvettem neki a hitelt. Majd rá nem is tudom hány hónapra, leinkasszózták a bankszámlámat közösköltség tartozás miatt... Mondtam neki, nem úgy volt, hogy kifizeted a tartozásokat? Hát nem fizetett ki semmilyen elmaradást, tovább megyek a jelzáloghitelt sem fizette. Pár évvel ezelőtt betelefonáltam a végrehajtóhoz, hogy mennyi a pontos tartozás, gondoltam eladom a lakást és kifizetek mindent, neki meg kiveszek egy albérletet a maradékból. Akkor voltam 11 milliónál!!!! Persze csak akkor szembesültem vele, mivel a levelek hozzá mentek, én meg nem laktam ott. Végül nem tudtam eladni a lakást, mert ő volt a haszonélvező és nem ment bele. De továbbra sem fizetett semmit. Úgyhogy szépen elárverezték ki tudja mennyiért, mert papírt arról sem láttam. Kérdeztem tőle mennyiért ment el a lakás, mennyi maradt a tartozás, őőő majd megkeresem a papírt, nem tudom hol van, stb. Úgyhogy azóta is jönnek a letiltások, havonta, két havonta, DHK, innen-onnan, már nem is tudom követni. Amit nem tudnak elkezdeni vonni, az szépen kamatozik tovább, amíg sorra nem kerül. Úgyhogy "röviden" ennyi a történet. Így jártam sajnos :(
2018. okt. 29. 20:22
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát, németben sem annyira olcsó ám az élet, mint gondolod. Ráadásul az ismerősnek is tele lehet egy idő után a hócipője, és kiadja inkább 6x áron a migránsoknak a kecót, hiszen ő is a piacról él. Tudod egy ideig megy a szívesség, de a végtelenségig soha.

Ez a közös albérlet sem hangzik túl jól. Könnyen össze lehet zördülni egy-egy fárasztó műszak után, amikor az ember csak maga akar lenni, nem pedig bájcsevegni valakivel, bármennyire rokon is az illető. Arra is készülj fel, hogy odakinn autó nélkül meg vagy lőve, annak a fenntartása pedig nem két cent.

2018. okt. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!