Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Könnyen lehet találni Németors...

Könnyen lehet találni Németországban, Ausztriában vagy Svájcba gyógytornászként állást?

Figyelt kérdés

Ott értékelik a rendesen egyetemen lediplomázott papíros gyógytornászokat?

Ez most még egy nagyon elméleti kérdés, mert gyógytornász szeretnék lenni, még gimibe járok, van az egyetemig 2,5 évem kb. De már most sok mindent utánaolvastam, és ami egy kicsit aggasztó az a 180.000 bruttó fizetès, ennek a 1,5x-esét kerestem meg itthon egy strandi büfében a Balatonon 1 hónap alatt (kp-ban). És tudom ez az állami intézmények bére, egy magánpraxisban jobban lehet keresni, de ahhoz jó néhány év tapasztalat kell. Aki dolgozik így külföldön tudna véleményt írni, hogy megéri-e egyáltalán, mert ezt szeretném csinálni majd, de azért hogy éhenhalhon az ember nem éri meg.


2018. nov. 1. 22:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy igazából bármilyen külföldön dolgozó gyógytornász véleménye érdekel, a fent említett országokon kívül is.
2018. nov. 1. 22:46
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
Értékelik, tart karokkal fognak várni mosogatni
2018. nov. 2. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
83%

Találni találhatsz, persze csak jó nyelvtudással.

De ha pályakezdőként megakarod könnyíteni a dolgodat, akkor elvégzel hozzá még legalább egy egészségügyi képzést.

2018. nov. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A német már most is elég jól megy, persze még van hova fejlődni, és most úgy gondolom, hogy a mester képzést is megcsinálnám, de az, hogy én nővér vagy ápoló legyek, az nem menne. De ez az egész még egy kicsit odébb van, először is érettségi majd a felvételi és a terveim csak utána... köszönöm amúgy a választ
2018. nov. 2. 14:22
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Svajcban nem fogadjak el a magyar diplomakat, meg kell itt ujbol csinalni az allamvizsgakat. Egyetemre nincs szükseg, viszont egy kikepzes itt feler 5 magyar egyetemmel. En azt javaslom, hogy ne Magyarorszagon tanulj gyogytornasznak, hanem abban az orszagban, ahol elni szeretnel. Utana, egy fizioterapia praxisban dolgozhatsz. De egy magyar kikepzessel kisebb az eselyed. Egyebkent Hollandiaban van olyan fizioterapia kikepzes, amit az egesz vilagon elfogadnak.
2018. nov. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem is jobban járnál egy osztrák vagy német egyetemmel, akkor tuti nem gond a papír. Amúgy itthon a gyógytornász, az az ápolás-betegellátás szak szakiránya, és csak 2 év után fogtok vele foglalkozni. Addig ugyanúgy megtanultok vért venni, meg hasonlókat, szóval ad egy egészségügyi alapot is. Legjobb barátnőm Pécsett csinálta, akkor még így volt.

De ha itthon is csinálod a nyelvre feküdj rá nagyon.

2018. nov. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó sok (több, mint 25) éve ismertem több Bárczy-s konduktort. Elmondhatatlanul keresettek voltak: egyrészt külföldi családok költöztek ide a beteg gyerekeikkel, másrészt hívták őket a világ minden tájára (konkrét országként Írország rémlik, hogy oda kiment valamelyikük dolgozni).
2018. dec. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!