Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem veszem meg a végén?

Miért nem veszem meg a végén?

Figyelt kérdés
Mindig az van, hogy venni szeretnék valamit, de mire eljön a pillanat màr nem kell. Rendese gondolkozok néha mire szeretném költeni fizetésem, olyan érzés mintha sajnàlnàm. Van mikor mire kitalàlom a szüleim elszedik tőlem aprólékosan. Végre olyan fizetésem van amiből megvehetek ezt azt, de sajàt magam lebeszélem, hogy nem kell az neked. Miért vsn ez? Jöhet az én majd elverem a pénzed ad nekem, meg nekem lenne hova tenni vàlaszok.

2018. nov. 2. 05:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel baj. Talán fellángolás, hogy hú de jó lenne ez vagy az. A reklámok is erre erősítenek rá, de igazából tudod hogy bár új cucc lenne, pár napig ėrdekelne is, igazából nincs rá szüksėged.

Nem baj ez. Tedd fėlre a pėnzed. Legalább lesz mihez nyúlni ha igazán fontos dolgot kell venned.

2018. nov. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
En is igy vagyok vele, mielott veszek valami nagyobbat varok ket hetet, ezert ne erezd magad szarul
2018. nov. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

" venni szeretnék valamit, de mire eljön a pillanat màr nem kell."


Azért nem kell, mert nyilváén nincs rá szükséged. Nagyon helyes, ha megtanulsz nemet mondani dolgokra - nem kell minden utadba eső dolgot megvenni :-)

Nyilván, ha elszakadna pl. a nadrágod, akkor vennél egy nadrágot. Valóban a reklámok is a fogyasztói magatartásra ösztönöznek és irdatlan pénzt el lehet költeni hüleségekre.

Az első lépést már megteszed a takarékoskodáshoz, a második meg az lenne, hogy félreteszed a pénzt (akár bankszámlára)


"Van mikor mire kitalàlom a szüleim elszedik tőlem aprólékosan. "

Ezzel kapcsolatban nem írtál semmit, hogy milyen a háttered, otthon laksz-e, stb. (gondolom igen).

Ahhoz, hogy tudj félretenni, meg kellene előzni, hogy a szüleid apránként elszedjék.

Ideális lenne megállapodni abban, hogy - ha igénylik - havonta x összeget nekik adsz (mondjuk rezsi hozzájárulás) és a maradék a Tiéd... aztán ezt be is kellene tartani.

A maradékból "engedélyezhetnél magadnak x összeget "eldorbézolásra", s egy nagyobb összeget meg félre rakhatnál.


Én legalábbi így csinálnám... :-)

2018. nov. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is szerényebb körülmények között nevelkedtem és most sok mindenre lenne pénzem, de egyszerűen sajnálom rá a pénzt. Volt már, hogy elterveztem megveszek valamit x összegért, aztán mégsem, mert tökéletesen megvagyok nélküle is és pénz kidobás lenne. Nincs ezzel semmi gond, hosszútávon jobban jársz, lesz tartalékod és nyugalmasabb életed lesz.
2018. nov. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Érzed a pénz értékét, nincs ezzel gond. Én sem költök csak a legszükségesebbekre, de persze nem is sanyargatom magam. Viszont azért próbáld meg megtanulni elengedni kicsit magad, mert rengeteg olyan embert ismerek, akinek milliói vannak, mégis szakadt cipőben jár és soha nem nyaralt még, mert ezek nem érdeklik. De a pénz ész nélküli gyűjtésének sincs értelme, kicsit élvezni is kell az életet. Egy nagyobb részt takaríts meg, viszont egy részt próbáld meg élményekre gyűjteni, egy-egy utazásra, egy Xbox-ra, egy hobbira, vagy bármire, ami téged boldoggá tesz.
2018. nov. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem lakom a szüleimmel csak szimplán tàmogatom őket anyagilag. A bankszàmla nyitàs nem butasàg.
2018. nov. 2. 16:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha elköltés helyett félreraknád és gyűlne és látnád hogy egyre több pénzed van akkor lenne értelme annak hogy nem vetted meg. De ha elszórod utána másra akkor nem sok értelme van.
2018. nov. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes, hogy megnézed, hova teszed a pénzed. Én a helyedben három részre osztanám a fizetésem, 1/3-adát a szüleimnek adnám, 1/3-adát betenném bankba, és a maradék 1/3-adot elkölteném, színházakra, operába mennék (ha szereted), uszodákra, kirándulásokra, egy-két naposakra gondolok, és persze ruhára meg kajára.
2018. nov. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!