Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létszámleépítés, ilyen indokka...

Létszámleépítés, ilyen indokkal lehetséges?

Figyelt kérdés

Mint ismert, a közszférában nagy tisztogatãs van, és sajnálatos módon èn is beleestem. Tudom, hogy meg volt adva a vezetőségnek el kell küldeni X embert, nem feltètlenül a munkánkkal volt gond, csak döntést kellett hozniuk.

Ettől függetlenül én rákérdeztem, miért rám esett a választás. A kérdésen nagyon meglepődtek, először tereltek jobbra-balra. Érezték rajtam, hogy nem vagyok megelégdve a válszukkal, majd csak kinyögték..... pontosan idézem: “A férjed milliós fizetése lehetővé teszi, hogy ti meg se érezzétek, ha esetleg hosszabb ideig nem találsz munkát.” Sajnos egy közös ismerettség útján az igazgató asszony nagyságrendileg tudhatja a férjem fizetését.... de azt nem gondoltam volna, hogy a döntéshozatalba egy ilyen személyes jellegű tényezőt be lehet vonni...Ez egyáltalãn nem kapcsolódik a munkámhoz, nagyon rosszul esett ez az indok. Tudom, hogy ellene nem tehetek semmit. Nem is nagyon tudtam ezt az indokot lereagálni, mert lefagytam...


2018. nov. 3. 21:31
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%
Lehetséges.
2018. nov. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
50%
B@ sszus, mintha én írtam volna ki. Ez a szemétláda is lekáderezett minket meg hát a vagyonnyilatkozat... Még ha úgy is lenne, hogy “hobbiból” járok be dolgozni, nem az lenne a lényeg, hogy a jó munkaerőtől gördülékenyebben halad a munkavégzés,??
2018. nov. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
72%

Ez egy őszinte és fair válasz volt.

Természetesen ezt soha nem fogod megkapni írásban, azonban gondolj bele.


Kinek fog jobban fájni a munkájának az elvesztése? Neked, aki mellett ott egy milliós bruttó/nettó bért kereső férj vagy egy átlag ember, akik ketten nem keresnek meg bruttó 500-at és van három gyermek?

2018. nov. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
85%
Hát gondolom ha más alapján nem tudtak dönteni, legalább megnézték kinek fog fájni a legkevésbé.
2018. nov. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
8%
Akkor sem szociális alapon kellene dönteni!!! Oké, hogy nem versenyszféra, hogy humántőke, mint hozzáadott érték, de akkor is! Az emberek sajnos nem halhatatlanok. De akkor nem kell a legrosszabbra gondolni, elég “csak” , ha a férjeinknek leesnek lábról (tartós táppénz maximálizálva), vagy leszázalékolják őket.
2018. nov. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Másnak is lehet jó anyagi helyzete (van is), mondjuk örökölt 100 M ft-ot, csak nem derül ki céges szinten. Az én vesztem az, hogy akaratlanul is ez kiderült rólunk.

A döntést akkor sem tartom szakmailag megalapozottnak, mert ilyenkor nem szubjektív okokra kell alapozni, saját magukat és a kompetenciájukat járatták le.

2018. nov. 3. 22:10
 7/34 anonim ***** válasza:
67%

Szimpla logika...

Közszféra és nem versenyszféra. Nem az a legfontosabb, hogy X idő alatt a legtöbbet és a legjobbat termeljük.

Nem az a fontos, hogy a leggyorsabban végrehajtsuk a feladatot, különben veszteség ér minket.

Persze vannak határidők, de a legtöbbször a legjobb kiesése nem okoz akkora galibát, ha nem az ő tudására épül minden, hanem csak a gyorsasághoz járult hozzá.


Lehet tovább csűrni csavarni a dolgokat, hogy mi lenne ha a férj leesne a lábáról vagy más nyer jövőre 1 milliárdot vagy van 100 milliója, amit megörököl de még mindig egy olyan helyen robotol és a minimális szinten él... de az egész nem erről szól.

Azt kell nézni, hogy most mit tudunk!!


Van egy anya, aki keres 250-et, a férj is keres 250-et.

Van egy nő, aki keres 250-et, a férje keres 1 milliót.


A vezető tudja, hogy nem versenyszféra, nem ezen fog múlni a szervezet jövője.. hát egyértelmű, hogy inkább elküldik azt, aki mögött egy 1 milliós fizetés még ott van.

Meghal a férj? Akkor mi van, ha meghal a másik családban is a férj?

Örök körforgás lehetne és a végén senkit sem küldenek el.


Aktuálisan a meglévő információk alapján neked fáj a legkevésbé az elbocsátás, így döntöttek!

2018. nov. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
43%
A poén az, hogy ezelőtt 3 hete még ki is tüntettek. Nem baj, nem én fogok majd a szőnyeg szélén állni, ha az elnök kérdőre vonja.
2018. nov. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
48%

Nem is kellett volna senkit sem elküldeni, a létszámstop előbb-utóbb úgy is kiforrta volna magát.


Az meg, hogy nem számít a “termelés”, ez nem egészen úgy van. Igenis van egy kolléganő, akinek még félév után is fogni kell a kezét, mert egyedül fingani sem tud, a főnökassony már agyf @szt kap tőle, csak hát sajnáljuk már le, mert 50 felett jár, középfokú végzettséggel.... az eszem megáll, szakmai tudás nélkül a közigazgatás is csak félkarú óriás.

2018. nov. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
56%

"a főnökassony már agyf @szt kap tőle, csak hát sajnáljuk már le, mert 50 felett jár, középfokú végzettséggel...."


Ha ez így volna, akkor miért nem küldik el, ha ott a lehetőség?


FuckLogic! :)

2018. nov. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!