Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létszámleépítés, ilyen indokka...

Létszámleépítés, ilyen indokkal lehetséges?

Figyelt kérdés

Mint ismert, a közszférában nagy tisztogatãs van, és sajnálatos módon èn is beleestem. Tudom, hogy meg volt adva a vezetőségnek el kell küldeni X embert, nem feltètlenül a munkánkkal volt gond, csak döntést kellett hozniuk.

Ettől függetlenül én rákérdeztem, miért rám esett a választás. A kérdésen nagyon meglepődtek, először tereltek jobbra-balra. Érezték rajtam, hogy nem vagyok megelégdve a válszukkal, majd csak kinyögték..... pontosan idézem: “A férjed milliós fizetése lehetővé teszi, hogy ti meg se érezzétek, ha esetleg hosszabb ideig nem találsz munkát.” Sajnos egy közös ismerettség útján az igazgató asszony nagyságrendileg tudhatja a férjem fizetését.... de azt nem gondoltam volna, hogy a döntéshozatalba egy ilyen személyes jellegű tényezőt be lehet vonni...Ez egyáltalãn nem kapcsolódik a munkámhoz, nagyon rosszul esett ez az indok. Tudom, hogy ellene nem tehetek semmit. Nem is nagyon tudtam ezt az indokot lereagálni, mert lefagytam...


2018. nov. 3. 21:31
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
56%
Jajjj neeee!!!!! Nincs 120 netto agazati:(
2018. nov. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
65%
Pontosan, amit írtam, a főnökasszony rendkívül szociális egyébként, de ha ez a nő felmondana, nem tartaná vissza. Meg hát, lehet, hogy határozott idejű szerződése van, azzal meg kicsit sokat kellene perkálnia a munkáltatónak, ha a szerződés lejárta előtt elküldenék.
2018. nov. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
85%
Anno közmunkás voltam és tél előtt létszámleépítés volt. Ott is azt nézték kinek fájna a legkevésbé.Aki gyerekes volt az tuti bent maradt. Aki egyedül élt az is előnyt élvezet. Így az maradt aki még a szüleinél élt még. Sajnos ez van, hiába fáj még a másik embernek is ha valakit el kell küldeni rangsorolni kell kinek fáj a legkevésbé.
2018. nov. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk munkakör módosítással oldják meg.

Van egy csomó fizetős projekt a lejárati idő előtt, a pénzt már felélték, eredmény persze nincsen...


Megadják neked a választási lehetőséget:

a) aláírod visszamenőlegesen, akár 5 évre, hogy te vagy a felelős-e és a fizetésed 100%-ával felelsz a több milliárdos projekt teljes kivitelezéséért

b) felmondasz (vagy fegyelmivel kirúgnak), igazat adsz nekik, hogy "El lehet menni!"

c) aláírod és bedőlés előtt felmondasz, de még addig van pár hónapod keresgélni állást

d) aláírod bedől és kirúgnak


Mellesleg mindenki kapja a nyugtatást, hogy nem lesz ellenőrzés, nem lesz büntetés, stb.

Akinek a helyére felvettek viszont pont ilyen miatt lett kirúgva, keretösszeg 100 milliós, de neki csak 500 000-et adtak a kivitelezésre és elszólta magát a bizottság előtt, hogy 500e-ből másra nem telt.

Annyian elmentek nálunk, hogy a stop ellenére vettek fel új alkalmazottakat!


Személy szerint én nem írok alá olyant, ahol pénzügyi felelősségem is van, de az aláírt és nem teljesített dolgok miatt bármikor kirúghatnak pl. 2018-ban aláírt 2017-ig teljesítendő feladat.

2018. nov. 4. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagyok közszféra, de ha dönteni kell, akkor én is szociális alapon döntenék két hasonló munkabírású dolgozó között.


Akkor már nem, ha nem hasonló a munkabírás. Ott menne az, aki nem sokat ér, hiába van 6 gyereke.

2018. nov. 4. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudtak mást tenni... :( Nagyon sajnálom.
2018. nov. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
57%
Akkor sem fair, most azért bent hagyni a kevésbé kvalifikált dolgozót, jaj, mert szegény... 🧐 Aztán szívhat vele a közvetlen felettes. A próbaidőt átvészelte úgy, hogy mindig segítettünk neki meg sosem vett magához “szaros” ügyeket, úgy dolgozott, hogy más is hozzáférjenek. Most akkor egy segítséggel kevesebb...
2018. nov. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
93%
Évekkel ezelőtt párommal is ez történt, szociális alapon esett rá a választás, se hitel, se gyerek, a másiknak meg mindkettő volt.
2018. nov. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem tudok mit tenni.... csak egy kicsit most bosszankodom. Amúgy nem vagyok már olyan fiatal, 3 gyermekem van. 12, 9, 5 évesek és ami nehezítő tényező, hogy középfokú végzettségem van. Kis városban élek, 45 évesen egy hajszàlnyit nehezebben találok majd munkát, illetve a szerződés szerint feb. 2ig nem állhatok munkába.... ezt sem értettem, így egy jogász batátom hamarosan átnézi a szerződést, mert sok pontja nem igazán világos.
2018. nov. 4. 17:37
 20/34 anonim ***** válasza:
75%
Elárulod, hogy milyen hivatalból jöttél el?
2018. nov. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!