Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Társadalombiztosítási és...

Társadalombiztosítási és Bérügyintézőhöz szükséges lehet a nyelvtudás?

Figyelt kérdés
Tb.-i és bérügyintéző akarok lenni és érdekelne, hogy mennyire fontos a nyelvtudás ebben a szakmában.

2018. nov. 4. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kb. semennyire
2018. nov. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha magyar céghez mész akkor semennyire. Én multinál vagyok, az európai bérszámfejtést Németország kalibrálja be. Ha fejlesztés kell vagy egy új bérelem kód akkor őket kell keresnünk. Most például egy új, modern időrögzítői felületet kértünk tőlük, ez azt jelentette, hogy 2-3 hónapig kolléganőm napi szintű telefonos kapcsolatban volt velük. Én nem tudok se németül, se angolul így nem voltam benne a projektben.
2018. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ami kimaradt, akkor is kellhet ha magyar cégnél vagy ugyan, de számfejtened kell külföldieket. Volt egy dolgozónk aki nem magyar volt, de itt dolgozott elég régen és gyedet igényelt volna. Nem tudom, hogy sikerült e elmagyaráznia a kolléganőmnek, hisz még a magyarok is nehezen értik meg a magyar jogszabályokat.

Voltam 2-3 hónapot olyan cégnél ahol én beszéltem a dolgozóinkkal, de a számfejtés kelet európába volt kiszevezve. A Magyarországnak szolgáltató adminisztátorok ugyan tudtak magyarul, de ha szabin voltak és sos-ben kellett akár csak egy munkáltatói igazolás, akkor kellett tudni a többiekkel kommunikálni, legalább angolul.

2018. nov. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!