Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak a MÁK-nál volt létszámleé...

Csak a MÁK-nál volt létszámleépítés?

Figyelt kérdés
Undorító , máshol nem is hallottam erről... nem mintha szerettem volna....
2018. nov. 5. 22:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Az én legutóbbi emlékeim a közszférából, hogy a dolgozókat átrakják Pestre, átkérhetik magukat, intézzék a dolgokat. Aztán rémlik vmi olyasmi, hogy voltak, akik felmondtak, mert ott biztosabb, aztán mégsem kellett menni. De javítsatok ki, ha nagyon tévedek...
2019. dec. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Most kíváncsi vagyok, mi lesz, mert jövő áprilisban változik a közszolgálatis törvény. Megszüntetik a külön "kormányhivatali ilyen-olyan tisztviselő" besorolásokat, és a minisztériumin kívül már csak egy kategória lesz, amibe besuvasztanak mindenkit.

Jó, jellemzően ilyen sávhatárokkal, hogy mittudomén, ez a kategória éhbértől 600 ezerig, a következő már 250 ezertől 800 ezerig, de aki még ott tengődik, már nézi, hogy melyik Dél-amerikai szigetre tud majd elmenni a csilliókból, ami majd összejön, legfeljebb amiatt morcos, hogy a szabadságait megkurtították.

Vajon mi a trükk az egészben?

Mert bár a pályakezdő béreket még lehet menedzselni azzal, hogy annak a legalját lövik be ténylegesen, de a 30-40 szolgálati évvel rendelkező Mancikáknál a sávminimum miatt már ez esetben is kijöhet egy olyan összeg, amire már azt is mondhatnád, hogy ebből még meg is lehet élni.

Márpedig van nem egy, nem kettő ilyen Mancika a rendszerben.

Honnan lesz erre pénz, ha eddig folyamatosan ki kellett rugdosni, meg létszámstopolni kellett az embereket?

Talán a törvénynek az a passzusa lesz a megoldás, ami arról szól, hogy az ott meghatározott illetményhatároknál eltérőket bármikor megállapíthat a kormány rendeletben?

Vagy még tovább rugdossák ki az embereket, ahol meg már egy se marad, azokat a hivatalokat bezárják?

Talán két hónapig így lesz, aztán módosítják a törvényt?

Vagy esetleg nincs semmi trükk, hanem bejött a Lölőnek a legújabb gyémántbánya-hálózat biznisze és van pénz szrásig? :)

Mit gondoltok?

2019. dec. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!