Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak itt olyanok, akik 30...

Vannak itt olyanok, akik 30 éves koruk felett, munka, család mellett kezdtek egyetemi képzésbe? Leírnátok hogyan sikerült?

Figyelt kérdés
Milyen munkabeosztás mellett csináltátok végig? Levelezős képzésen mennyit kellett személyesen bejárnotok, illetve a gyakorlati időt hogyan oldottátok meg munka mellett? Főleg az érdekel, ha valaki nem az adott munkakörében való fejlődéséhez csinált végig egy főiskolát/egyetemet, hanem akár gyári munka mellett. Mennyire voltak toleránsak a főnökök a hiányzások miatt? Napi 8 ledolgozott óra után, hogyan volt energiátok leülni tanulni? A családra, házimunkára mennyi idő jutott?
2018. nov. 6. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, jelen. Igaz, építész alapképzésre csináltam a mestert és a szakmában dolgoztam.

Teljes munkaidő, az egyetem 2 hetente csütörtök-pénteken volt, 500 km-re a lakóhelyemtől. A lejárást szabadságból oldottam meg, mikor elfogyott, akkor fizetés nélküli szabiból, így 2 évig gyakorlatilag nem volt pihenés, mert hétvégenként meg a beadandó terveket készítettem. Gyakorlati idővel szerencsére nem volt gond, le tudtam igazolni (azt be lehet kamuzni általában). Főnök tolerálta, megértette, de azért nem vitte túlzásba.

Gyermekünk ekkor még nem volt, feleségemre valamennyi időt szakítottam, de azért rengeteget számított a megértése és kitartása.

Élveztem ezt az időszakot, jól bírom a terhelést, de a végére annyit kivett belőlem, hogy kórház lett a vége (egy vírusos megbetegedés + a stressz együttesen kiütött 2 hétre, úgy, mint életemben még soha). Ettől függetlenül jó eredménnyel zártam, örülök, hogy megcsináltam, jó emlék, de soha nem csinálnám meg újra.


Édesanyám 50 évesen csinált meg egy 4 éves egyetemi képzést, neki meg mundjuk annyi volt előny, hogy mi már kirepültünk. Abszolút tisztelet.


Nagyon kemény, de nem lehetetlen. Légy tisztában a céljaiddal és tegyél meg értük mindent.

2018. nov. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én anyukám is megcsinált 50 évesen még egy diplomát munka mellett. Nem lehetetlen, csak kitartónak kell lenni, és elmegy rá minden szabadidőd. Egyedül a gyári munka egy kicsit necces, azért legyen toleráns a főnök, hogy aztán elmenj máshova dolgozni, ha végeztél? Biztos van ilyen, de ehhez azért nagyon jófejnek kell lennie...
2018. nov. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, a férjem is és én is.

Hiányzások? Erre vettük ki a szabadságokat.

8 óra munka után simán van az embernek erre energiája, ha tudja, mi felé halad.

Családra néha kicsit kevesebb, de nem vészesen. Házimunkát meg mindig az csinlta inkább, aki éppen nem tanult.


3 év, nem a világ. Ami nem jelenti azt, hogy ne lenne kemény. De van értelme, mert utána sokkal jobb lesz minden.

2018. nov. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!