Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri váltanom ennyi fizetése...

Megéri váltanom ennyi fizetésemelésért?

Figyelt kérdés

Szóval az alap story a következő : Azon gondolkodom , hogy munkahelyet váltok már meg is lenne , hogy hova megyek csak nem tudom mennyivel kapnák többet , mint most. Jelenleg egy boltban dolgozom eladóként havi 20 munkanap a műszakom 9-20 óráig van minden alkalommal. Két boltot viszek tehát ingázom egy másik városba ami 50km-re van tőlem tehát egy út 100km amit saját autóval kell megoldanom. Ezért a fizetésem nettó 150 ezer forint.

A másik ami most lenne ott a bruttó bér lenne 200 ezer forint . Viszont ez 3 műszak 8 órában. a bejáráshoz céges buszjárat van és van havi 35000 forint caffetéria is . A kérdésem annyi lenne, hogy a műszakpótlékok mennyire tudják megnyomni a fizut illetve, hogy az a 200 bruttó a caffetéria műszakpótlékokkal mennyi lehet nettóba ?



2018. nov. 7. 10:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%

"hogy az a 200 bruttó a caffetéria műszakpótlékokkal mennyi lehet nettóba ?"


És szerinted mi honnan a lótökből álmodjuk meg hogy X helyen mennyi a pótlék??

mert hogy a 200 bruttó mennyi nettóban azt magad is megnézheted a kismillió netes bérkalkulátorral, ezért kár kérdést kiírni.

2018. nov. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Akkor konkretizáljunk . Székesfehérváron a Grundfos
2018. nov. 7. 10:58
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom ott mennyi a pótlék, de ha csak a törvényileg kötelezőt adja akkor olyan 150-160 környéke nettó plusz a cafeteria. De ez akkor ha órabéres elszámolás van. Ha havi alapbér van akkor inkább olyan 130-140.
2018. nov. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Műszakod 9-20ig ? Mikor indulsz reggel meg mikorra érsz haza? Saját autót használatát fizetik?


Ha az alapbéred Br 200E kedvezmény nélkül 133E nettó A havi 35E kafetéria (persze ha nettó) kifejezetten jó összeg

A műszakpótlék átlagban 15 %ban dobja meg a fizudat, tehát 153E a nettód


Őszinte leszek egyik sem valami fényes, neked kell eldöntened melyik a kevésbé $zarabb

:(

2018. nov. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 TappancsMancs ***** válasza:
Valóban egyik sem annyira jó. Ha váltani akarsz azt megértem, de talán jobb lenne mást nézni. Ez a kettő inkább más és más, nem éri meg szerintem, főként a 3 műszak.
2018. nov. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

[link]


Sajnos csak bruttó a kafetéria így kevesebbet kapsz kézhez :(


Vajon a forgó 2 műszak pontosan milyen?

Az évi 2 bonusz is kérdéses hogy mennyi is az annyi.


Amúgy érdemes egy ott dolgozóval beszélni (pontosan mi mennyi), vagy ha nincs akkor simán ráírnék akár ismeretlenre is a facén.

2018. nov. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nos a műszakom igen 9-20 óráig tart az , hogy mikor hogy érek haza vagy épp oda az attól függ mikor melyik városban vagyok mert amikor nem ott ahol lakom akkor 7:30-21 óra között nem vagyok otthon ha ott vagyok ahol lakom akkor meg kocsival 10 perc az út. A benzinemet fizetik 100%-ba vagyis 5 alkalomra tankolhatok 20 ezer értékbe. Kocsi kopást nem fizetik egyáltalán és nem igen tudom elvinni a kocsit sem szerelőhöz ha valami baja van, mert a füredi kollegám nem hajlandó 4 napnál többet dolgozni egy héten. Igazából azért akarok váltani,mert egyszerűen egésznap itt vagyok és ennél még talán 3 műszak is jobb lenne
2018. nov. 8. 09:19
 8/18 TappancsMancs ***** válasza:

Saját tapasztalatom a 3 és minden egyéb műszakokkal kapcsolatban, hogy én nem bírom. Voltam már mindenféle műszakokban és más eleinte, és más távlatában. Persze van aki bírja. Szerintem 3 műszakot nagyon nagyon meg kellene fizetni, én még 300 000 nettóért se vállalnám.


Mindenesetre egy új munkahelyet is meg kellene szoknod és betanulnod és ráadásul lehet, hogy ideiglenes lenne.


Ami engem illet a váltást indokoltnak tartom, csak nem erre.

2018. nov. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igazából szakmámba szeretnék vissza menni ami Cnc-s de az a baj nem igen akarják túlzásba vinni a fizetést sehol. Székesfehérvárra mennék minden képen
2018. nov. 8. 11:56
 10/18 anonim válasza:
100%
150 ezer Ft nettó 9-20 óráig??? Ráadásul 100 km-ereket utazol?? Ugye most viccelsz?? Komolyan mondom téged nagyon kihasználnak, vagy kihasználtak! Miért nem mész el vasszerelőnek?? 13.000 Ft/nap nettó, a kezdőnek, aki még azt sem tudják hogy mi az a vas! Aki meg belejött, és már megtanult vasat kötni, napi 18-20 ezer Ft, ügyességtől függően, és hogy vezet-e vagy sem! Bár nem tudom hogy férfi vagy , vagy nő???!! Ha esetleg érdekes ez a lehetőség számodra, szívesen adok telefonszámokat, nyugodtan hivatkozhatsz rám, és akár másnap kezdhetsz! Ja! És hozzáteszem, hogy napi előleg, és heti fizetéssel!! Írj privátban ha érdekel....
2018. nov. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!