Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szándéknyilatkozatot írtam...

Szándéknyilatkozatot írtam alá egy munkahelyen, ami nagyon szimpatikus volt, de a szándéknyilatkozat óta csak kavarog a gyomrom. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy butaság volt aláírni a szándéknyilatkozatot!!! Tisztában vagyok vele, akkor hirtelen nem tudtam elreagálni a dolgot. Tulajdonképen olyanért fizessek, amitől majd elállok, amit meg sem nézhettem korábban, és nem fog egyezni nyilván a szándéknyilatkozat és a munkaszerződés.

A szándéknyilatkozat tartalmazza a nevemet, és a cég nevét a nettó béremet, mert borítékban akarják adni a többit. Még a pozíció megnevezése is szerepel, de ennyi. Semmilyen más feltétel nem szerepel. Mivel csak nettó bér van rajta, így eleve nem ez a bér lesz a munkaszerződésben, így simán támadható lenne. DE, időközben elmondtam mindent a jelenlegi munkáltatómnak és azt mondta, ha visszalépek akkor maradhatok még, amíg nincs másik lehetőség, mert úgysem tudnának ilyen gyorsan pótolni. Ugyan felmondtam, de megérti mi történt, és megérti igazából, hogy nem akarok ilyen cégnél dolgozni, aki ilyen papírral indít. DE akkor ne kelljen kiléptetnie, ne szakítsam meg a munkaviszonyomat. Viszont én csak első nap kapom meg az új cégnél a munkaszerződést írásban addig csak meg akarják mutatni, ami megint nem szabályos, hiszen engem terhel felelősség, ha nem írom alá, de látni nem láttam még mit fogadok el vagy nem fogadom el. Kértem már írásban többször, de csak a munkaköri leírást küldték meg, nyilván a borítékos bér miatt. Később oda kell adják úgyis, mert ilyen nincs, hogy nem kapom meg írásban. Nem akarok fizetni ilyen cégnek, aki csak rám nézve tesz bele terhelő összeget a szándéknyilatkozatba, de ők még a mai napig nem küldték meg részemre az írásbeli szerződést, és a bruttó béremet sem adták meg. Csak ködösítés meg, hogy menjek be és akkor megnézhetem a szerződést, de nem adják oda.... Aláírva még nincs a munkaszerződés, csak a szándéknyilatkozat, magát a szerződést nem is láthattam eddig. Semmi költségük nem merülhetett fel mert nem is küldtem be a belépési papírokat. Mit tehetek, hogy ne kelljen fizetnem a visszalépés miatt? Nem tartom korrektnek a céget, így biztosan nem akarok ott kezdeni akármennyire jónak tartom magát az állást, de az elv ahogy bánnak a munkavállalóval már az elején nem elfogadható nekem. A boríték még oké, de akkor legyenek ők is korrektek és küldjék meg a szerződést nekem, ahogy ezt a törvény írja előre és írásban. Köszönöm


2018. nov. 10. 13:58
 1/7 TappancsMancs ***** válasza:
Uh ezt most le tudnád írni érthetően is? Mutasd meg az adataid kitakarásával amit aláírtál. Az számít ami abban van.
2018. nov. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Annyi a lènyeg,hogy alàìrtam,hogy ha èn lepek vissza a munkaszerződès megkötèsètől fizetnem kell 50 ezert.De mèg a mai napig nem küldtèk el a szerződèst.A cèg nettòban adja a fizu egy rèszèt.Nekem a nettòròl szòl a szàndèknyilatkozat.De a bruttòt ami felett mèg van a fekete pènz mèg mindig nem mondtak meg.A szerződèst meg nem akarjàk odaadni csak megmutatni.Ilyet meg soha nem hallottam es mar nem akarok ilyen cegnel dolgozni.
2018. nov. 10. 15:07
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Hülye voltált, ez a tanuló pénz.
2018. nov. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TappancsMancs ***** válasza:

Ez nagyon gáz. Itt én se dolgoznék. Egy nem mellékelt szerződésre szándéknyilatkozat?


Érdeklődj Önkormányzatnál, van ingyenes jogi tanácsadás. Elviszed és megkérdezed, hogy állhatsz el tőle.


Tippem a következő. Indok lehet a hatály vesztésre ha nem tartalmaz munkaszerződésre vonatkozó dátumot, illetve az alapvető adatok hiányosak. Pl rajta van e a cég neve, stb.


Amúgy egyszerű. Ha az Önkormányzat jogásza azt mondja, nincs mit tenni, akkor arra ügyelj, hogy ne legyen a munkaszerződésben próbaidő nemléte. Tehát a szokásos próbaidő legyen benne mindkét fél indoklás nélküli felmondási lehetőségével. Aláírod majd ki is lépsz. :D


Amúgy melyik ez a cég, hogy ne fussunk már bele ilyen embertelen cégbe?

2018. nov. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:
Betehetnéd a Politika / Törvények, jog kategóriába is.
2018. nov. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2-er írtad ki minimális változtatással a kérdést, de itt sem írtad le, hogy pontosan mit is írtál alá!
2018. nov. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Leirtam.Egy megallapodas,szandeknyilatkozatot.Leirtam mik voltak benne.Nem teszem ki a papirt mert akkor a ceg beperelhet.A tartalma 3 mondat volt.
2018. nov. 11. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!